Türkiye’nin 81 ilinde Cumhuriyet coşkusu yaşanıyor. Ankara’daki törenlere vatandaşların yoğun ilgisi dikkat çekti.

Tekirdağ'da korkutan görüntüler! Tekirdağ'da korkutan görüntüler!

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan ve devlet erkanı, ilk olarak İstiklal Marşı okudu, ardından saygı duruşu gerçekleşti.

"RAHMETLE YAD EDİYORUZ"

Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen  Cumhurbaşkanı Erdoğan , Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: "Aziz Atatürk; milletçe 'en büyük eserim' dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümüne ulaşmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Tarihimizin bu önemli dönüm noktasında zatı alinizi, silah arkadaşlarınızı, gözlerini kırpmadan şehadete koşan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Her bir anı ülkemize ve milletimize hizmetle geçen 21 yıllık iktidarlarımız döneminde emanetinize hakkıyla sahip çıkmaya çalıştık. Türkiye'yi tarihinin en büyük yatırım

hamleleriyle buluşturmuş bir yönetim olarak ittifak ortaklarımız ve milletimizle birlikte Cumhuriyetimizin ikinci asrını Türkiye Yüzyılı ile taçlandırmakta kararlıyız. Cumhuriyetimiz hiç olmadığı kadar güvendedir, emin ve ehil ellerdedir. Ruhun şad olsun, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı kutlu olsun."

Törene TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri katıldı.