Türkiye'de yaşanan hayat pahalılığını, ekonomik krizin farkında olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'tan sonra zam sağanağını durduracaklarını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan genel seçimlere 10 gün kala Giresun'da miting gerçekleştirdi. Erdoğan, burada gerçekleştirdiği açıklamalarda ekonomik krizin var olduğunu kabul ederek, "Evet, ülkede her şey güllük gülistanlık değil. Ama 20 yıl önce şu sahil yolu var mıydı? bunları AK Parti ile yaşamadık mı? Yaparsa AK Parti yapar" dedi.

Erdoğan, aynı zamanda fiyatlarının son zamanlarda fahiş bir şekilde arttığı patates ve soğana da atıfta bulundu. Erdoğan, konu ile ilgili olarak, "Ben biliyorum, sizler ne soğana ne patatese liderinizi kurban etmezsiniz" dedi.

Büyük bir kalabalığa konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

14 Mayıs'ta Giresun, sandıkları gümbür gümbür patlatacak. Giresun dün Pontus çetelerine bu vatan topraklarını dar etmişti, Giresun, bugün de Kandil'in şakşakçılarına vatan topraklarını dar edecek. Ben biliyorum, sizler ne soğana ne patatese liderinizi kurban etmezsiniz.

Giresun, bugün de şehitlerimizin, kahramanlarımızın emanetlerine sahip çıkacak. Ne diyor Giresun türküsünde; Bu benim sevdaluğum ancak ölünce biter.

14 Mayıs'ta sadece sizin oy kullanmanız yeterli değil. Eşinizi dostunuzu sandığa götürerek Cumhur İttifakı'na oy vermesi lazım.

“BUNLARI DİNİ, EZANI YOK”

Yoksa teröristler yeniden ülkenin başına musallat olur. FETÖ'cüler yeniden çocuklarınızı ellerinizden alır. Şu anda cezaevinde olan Selo, Kürt kardeşlerimizi sokağa döktü. bizim Yasin Böre evladımızı şehit ettiler. Daha ne olacak Bay Bay Kemal. Kürt kardeşlerimizle bunların benzer yanı yok. Bunların dini, ezanı yok. Bunlar kitapsız. Benim Giresunlu kardeşlerim bunların önünü açar mı?

Kürt kardeşlerim bu Kandil’dekilere bakıp sandığa gitmesinler. Kürt kardeşlerini çok aldatılar. Hala da aldatıyorlar. Savunama sanayiindeki işe yara ürünlerimize el koyacaklarmış, bütün çalışmaları akamete uğratacaklarmış. İşte görüyorsunuz İstanbul’daki Atatürk Havalimanı’ndaki TEKNOFEST’i hazmedebildiler mi? Sizin Amerika’da görüştüğünüz kişilerle ben 15 sene önce görüştüm. Gelin ne istiyorsanız vereyim dedim, 15 yıl oldu gelmediler.

“TEFECİLER 300 MİLYAR DOLAR VERECEKMİŞ”

İHA'ları SİHA'ları yapan kim? Baykar. Bunlar vatansever değil bunlar Türkiye’ye gelip bu yatırımlara girmezler. İşte İHA’ları SİHA’ları yapan kim BAYKAR, AKINCI’yı yapan kim BAYKAR.

İngiltere'den tefeciler bunlara 300 milyar dolar verecekmiş. İnanıyor musunuz? Fındığa 4 dolar zam verecekmiş. Bugüne kadar neredeydiniz? Çayı, fındığı görse tanımaz. Ama yalanı iyi bilir. Allah bunlara fırsat vermesi. İnşallah siz de bunlara 14 Mayıs'ta izin vermeyeceksiniz.

“EKSİKLİKLER ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE AŞILACAK”

14 Mayıs'ta sandıkları patlatıyor muyuz? Bunları söylerken elbette ülkede her şey güllük gülistanlık değil. Ama 20 yıl önce şu sahil yolu var mıydı? Bunları AK Parti ile yaşamadık mı? Yaparsa AK Parti yapar. Yaptıklarımızı anlatmaya saatler yetmez. Ama eksikler de önümüzdeki dönemde aşılacaktır. Ama bunu da biz aşarız. Çarşıda yaşanan bütün sıkıntıları yine biz aşarız. Görüyorsunuz enflasyon aydan aya düşüyor.

Kale içeriden fethedilir. Kalenin içerisinde kimler var? Kadınlar. Bu işi kadınlar bitirecek. Temmuz ayında hem enflasyon farkını hem refah payını dikkate alan yeni artışla emeklilerimizi ve çalışanlarımızı daha da rahatlatacağız.

ASIL DERSİ 14 MAYIS’TA VERECEĞİZ

Bu ülkenin teknoloji eksikliklerini biz telafi ettik mi? Hak ve özgürlük taleplerini biz karşıladık mı? Ayasofya'yı yeniden ibadete açtık mı?

Bay Bay Kemal geçen buraya uğramış galiba. Kaç kişi vardı? Ama asıl dersi 14 Mayıs'ta vereceğiz. Bu davanın muhatabı 85 milyonun tamamıdır. Bu dava içinde 85 milyonun her birinin safı vardır. 14 Mayıs'ta Türkiye yüzyılı etrafından kenetlenelim.

Şimdi burada İyi Partili Saadet Partili kardeşlerime sesleniyorum. Bay Bay Kemal’in isiz partinizi genel başkanınızı inandığınız ve savunduğunuz değerleri böylesine pervasızca istiskal etmesine daha ne kadar sabredeceksiniz.

CHP içerisindeki gerçekten cumhuriyetçi gerçekten Gazi Mustafa Kemal’in istiklal anlayışına sahip insanlarımızın hassasiyetlerinin nasıl istismar edildiğini biliyoruz Bu yüzden diyoruz, bizim davamız ülkemizin kazanımlarını daha da ileriye taşıma evlatlarımıza aydınlık bir gelecek bırakma davasıdır.

Biz sadece eserlerimiz ve hizmetlerimizle konuştur. Son 21 yılda Giresun'a 51 milyarı aşkın yatırım yaptık. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmet etmeye geldik. Aslında bizim bu şahısla ya da masasındakilerle bir sorunumuz yok.

Bu CHP ne diyor? IMF'nin temsilcileriyle birlikte onlarla görüşüyorlar. Bize de akıl vermeye kalkıyorlar. IMF'den borç alın diye. Asla, biz bize yeteriz. Onla da kalmadık.

İlk arsamla 200 alt yapısı hazır arsa vereceğiz. Ulaştırmada Eğribel Tünelini ve projedeki diğer tünelleri bu yıl tamamlıyoruz. Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk denize dolguyla inşa edilen havalimanını kazandırdık. Havalimanımızın yolcu trafiği ne biliyor musunuz? Geçtiğimiz yıl 809 bini geçti. Nereden nereye.

Tarım ve ormanda yaklaşık 55 bin dekar arazinin sulanmasına hizmet edecek olan 12 barajın inşası sürüyor.

Giresunlu çiftçilerimize 3 milyar lira değerinde tarımsal destek verdik. İnşallah Türkiye Yüzyılı hayalimizi Giresun’la beraber hayata geçirecek yeni yatırım ve yeni hizmetlerle şehrimizi geliştireceğiz.

'MİLLET İTTİFAKI BUNLARLA BERABER YÜRÜYOR'

Ne diyor terör örgütünün temsilcileri; Yüz yıllık kazanımları değiştireceğiz. Ve bunlarla beraber yürüyor Bay Bay Kemal. Bu zihniyet, PKK, FETÖ, sömürgeci, işgalci, fitneci olarak karşımıza dikilen zihniyettir.

Editör: Bilal Kayaaltı