Kabinenin kurulmasının ardından çalışmalara hız verildi. Hükümetin bakanları vatandaşı rahatlatmak için yeni projeler açıklıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adımıyla harekete geçildi, ailelere 5 bin TL yardım yapılacak. Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatacak. Başvuru aracılığı ile yapılacak olan para yardımıyla ilgili detaylar şöyle…

Ailelere para yardımı müjdesi geldi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adım attı. Bayramda 5000 TL para desteği verilmesi için düğmeye basıldı.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi haneler için devlet destekleri devam ediyor. Her ay Aile Bakanlığı tarafından hanelere destek ödemesi verilirken yeni bir haber daha geldi. Kurban Bayramı öncesi bakanlık düğmeye bastı. Bu defa ihtiyaç sahiplerine bayram harçlığı müjdesi geldi. Dar gelirli ve sosyal yardım alan ailelere verilecek bayram harçlığı miktarı da arttı. İşte Aile Bakanlığı son dakika bayram harçlığı müjdesi…

BAKANLIK DÜĞMEYE BASTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kurban Bayramı için vatandaşların bütçesini rahatlatmak amacıyla Düğmeye bastı. Bakanlık dar gelirli ihtiyaç sahibi ve sosyal yardım alan vatandaşlara bayram harçlığı ödemesi verecek. Bayram harçlığı için ilk miktar 2000 TL olarak açıklanmıştı ancak Cumhurbaşkanı talimatı üzerine bu miktar arttırıldı.

Bu sabah aile Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Dar gelirli vatandaşlara verilecek Bayram harçlığı miktarı 5000 TL'ye yükseltildi. Ödemeler başvuru şartı ile yapılacak ve PTT üzerinden alınacak. Her ay düzenli olarak Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi hanelere yardımda bulunan bakanlık bu ödemeyi de karşılıksız ve geri ödemesiz olarak yapacak.

T.C KİMLİK NO'YA GÖRE BAŞVURU YAPILACAK

Aile Bakanlığı başvuru yapan kişilere 5000 TL Bayram harçlığı yapacağını sabah saatlerinde resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından açıkladı. Bayram harçlığı ödemesi Haziran ayı içinde kurban bayramından hemen önce vatandaşlara T.C kimlik no'ya göre verilecek. Başvuruları ise e-devlet'ten yine T.C kimlik no üzerinden yapılacak. Verilecek olan ödeme miktarı 5000 TL'ye yükselirken ödemelerin PTT aracılığıyla yapılacağı da aktarıldı.

BAYRAM HARÇLIĞI ALMA ŞARTLARI AÇIKLANDI

Diğer yandan Bayram harçlığı alma şartları da aile Bakanlığı tarafından ilan edildi. Bugün itibariyle başvuran başlayan başvuru işlemleri 15 Haziran tarihine kadar sürecek. Bayram harçlığından faydalanmak için aranan şart ise hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin 1/3'ü kadar olması. Yani dar gelirli olmak bayram harçlığı almak için yeterli.

KİMLİK KARTI İLE PTT'DEN ALABİLİRSİNİZ

Aile Bakanlığı Bayram harçlığı ödemesinden faydalanmak isteyenler başvurularını tamamladıktan sonra e-devlet başvuru sorgulama ekranından sonuçları takip edebilir. 5.000 TL Bayram harçlığı ödemesi onay alması halinde yeni kimlik kartınızla birlikte PTT şubelerine giderek ödemeden yararlanabilirsiniz.

Ekonomik anlamda zorluk çeken tüm hanelerin yanında olmaya devam eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu ödemeyi tek sefere mahsus olarak verecek. Bayram harçlığı almak isteyen Haneler başvurularını tamamladıktan sonra Kurban Bayramı öncesinde ödemesine kavuşarak rahat bir nefes alma imkanına sahip olacak.