Emekli ve memur zammı ile her yıl Ocak ve Temmuz dönemlerinde maaş artışları yaşanıyor. Memur zammı Temmuz döneminde yüzde 17,55 ve 8077 TL seyyanen artış olarak belirlendi. Emekliye zam oranı yüzde 19,77'den refah payı ile yüzde 25'e yükseltildi. Şimdi SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi için yeni çalışma başlatıldı. Emekli maaşı düzenlemesi için seyyanen zam da masada bulunuyor.

Bursa Valisi Demirtaş: Barakfaki bölge ekonomisine katkı koyuyor Bursa Valisi Demirtaş: Barakfaki bölge ekonomisine katkı koyuyor

SSK ve Bağkur emeklileri 6 aylık enflasyon kaç puan ise o kadar artış alıyor. Memurlar ve memur emeklileri ise toplu sözleşmede belirlenen zam oranı ile birlikte oluşan enflasyon farkını artış olarak maaşlarında görüyor.

Yapılacak olan düzenlemeyle en düşük emekli maaşının 10 bin TL’nin üzerine çıkarılacağı belirtiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Erdoğan'ın vwerdiği talimat doğrultusunda emeklilere yapılacak olan maaş zammıyla ilgili mesaiye başladı.