Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ülke TV-Kanal 7 ortak canlı yayınında rahatsızlanmasının ardından reklam arasına gidilmişti. Erdoğan, reklam sonrası yaptığı açıklamada "Yoğun çalışıyoruz. Ciddi manada üşüttüm. Programı iptal etsek yanlış anlaşılır mı diye düşündük. Sözümüz için geldik. İzleyicilerden helallik isterim" demişti.

Doktorlarının uyarısı üzerine istirahate çekilen Erdoğan, programların iptaline ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Yoğun mesaim sebebiyle yayın esnasında geçirdiğim küçük rahatsızlıktan ötürü geçmiş olsun dileklerini ileten, dualarını eksik etmeyen necip milletimin her bir ferdine, her bir kardeşime çok çok teşekkür ediyorum. Bugün doktorlarımızın tavsiyesiyle evde istirahat edeceğim.

“ALLAH’IN İZNİYLE YARIN DEVAM EDECEĞİZ”

Kırıkkaleli, Yozgatlı ve Sivaslı kardeşlerimle ne yazık ki bugün bir araya gelemeyeceğiz. Hepsinden haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Bizi temsilen Kırıkkale, Yozgat ve Sivas programlarına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay iştirak edecektir. Allah’ın izniyle yarından itibaren programımıza devam edeceğiz. Aziz milletimizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaştırmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarıma sağlık, huzur ve afiyet diliyorum.”

Editör: Bilal Kayaaltı