Feriha Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf alanı 9/G, 10/G, 12/G sınıfı 2. Grup öğrencilerinin hazırlığı resim ve fotoğraf çalışmaları Müzeler Haftası kapsamında Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Göç Tarihi Müzesi’nde sergileniyor.

Bursa'da kamyonetten dökülen karpuz ve kavunlar... Bursa'da kamyonetten dökülen karpuz ve kavunlar...

Bursa milletvekili Ahmet Kılıç, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Nurettin Özbağkıran, Fatih Dursun, meclis üyesi Osman Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Ak Parti eski il başkanlarından Sedat Yalçın, Şevket Orhan, Ak Parti Osmangazi eski ilçe başkanı Ali Yılmaz, MUŞSİAD Başkanı Ayhan Durgun, TR Düşünce Kulübü Başkanı Ercan Yakut, Kalbiselim Derneği Başkanı Osman İpekçioğulları, ÇERED Başkanı Dr. Dilek Durak başta olmak üzere çok sayıda öğrenci ve veliler katıldı.

“ANNE VE ÖĞRETMENLERİN HAKKI ÖDENMEZ”

Merinos AKKM Göç Tarihi Müzesi Sergi Salonu'nda düzenlenen etkinliğin açış konuşmasını yapan okul öğrencilerinden Elif Saadet, etkinliklerinde kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti. Saadet'in, "Victor Hugo'nun, 'Ne yapılsa da iki kişinin hakkı ödenmez; bunlar annemiz ve öğretmenlerimizdir' dediği gibi; bizi her zaman değerli hissettiren ve burada sergi açmamızı sağlayan öğretmenimiz Fatma Esra Gültekin'e de teşekkür ediyoruz. Öğretmenim! Siz bize hep 'Kelebeklerim' diyorsunuz. Kelebekleriniz sizi hiç unutmayacak..." sözleri büyük alkış aldı ve salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Düzenlenen sergide Feriha Uyar MTAL Okul Müdür Başyardımcısı Yusuf Demir, “Bugün Grafik ve Fotoğraf alanı öğrencilerimizin kendi hayal güçleri ve öğretmenlerimizin teorik bilgileriyle birleştiği çalışmaların sergisindeyiz. Geldiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.  Okul hakkında bilgi veren Demir, öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı kutlayıp, başarmalarından emeği geçen öğretmenleri Fatma Esra Gültekin'e de teşekkür etti.

Editör: Bilal Kayaaltı