Bursa ile Artvin arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yanı sıra Artvin’in genel sorunları ve ekonomik meselelerinin masaya yatırıldığı Artvin-Ahıska-Batum Dernekleri Konfederasyonu toplantısına, CHP 24. dönem Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, 24. ve 25. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, ARTKAFKON’un Genel Başkanı Bahadır Celal Manasoğlu, Konfederasyon üyeleri İstanbul Kardef Federasyonu Başkanı Mehmet Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri Kocaeli Karbafed Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu ile yönetim kurulu üyeleri, konfederasyona bağlı dernek  ve federasyonların temsilcileri katıldı.

“MEMLEKETLERİNE GERİ DÖNERLER”

Yaptığı konuşmayla ezberleri bozan AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Artvinli iş insanlarının doğdukları kente yatırım yapması ve istihdamın artmasını sağlayarak işsizliğin azaltılması gerektiğini ifade etti.  Artvin'in altyapı ve yol asfaltlama çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Milletvekili Faruk Çelik, “Artvin’de önceliklerimiz arasında yol problemi bulunmaktadır. Buna yönelik görüşmelerimiz ve bölgede çalışmalarımız sürüyor. O coğrafyaya yönelik tüm plan proje ve fikirlere açığız.  Beraberce bu fikirleri tartışıp ilgili uzmanlarla masa yatırdıktan sonra hayata geçirebiliriz. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Öte yandan destek ve teşvikler içinde görüşmeler yapıyorum. Artvin’e teşvik verilirse onlarca yere irili ufaklı iş yerleri açılır ve istihdam için Bursa'dan ve de Türkiye’nin her yerinden insanlar memleketlerine döner, bol gıdanın olduğu, temiz havanın olduğu memleketlerine geri dönerler. 174 bin olan nüfusun artacağı ve geri dönüşlerin başlayacağı inancındayım” dedi.

“DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARA BORCUMUZ VAR”

Artvin'e yararlı olacakları projelerde yer almaya hazır olduklarını dile getiren ARTKAFKON Genel Başkanı Bahadır Celal Manasoğlu, “Bursa’da Artvin'i temsil eden sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri olarak Artvin'in sorunlarını AK Parti Artvin Milletvekili sayın Faruk Çelik’e ileterek fikir alışverişinde bulunduk. Vekilimiz sayın Faruk Çelik de tespit ettiği problemleri aktardı ve fikir alışverişinde bulunduk. Doğduğumuz topraklarımıza, memleketimize elbette borcumuz var. Üstümüze ne düşüyorsa yapabileceklerimizi ve projelerimizi birbirimizle paylaşmalıyız. Hayata geçirebileceğimiz projeler üzerinde yoğunlaşmalıyız.”

Hükümetten emeklilere zam müjdesi! Hükümetten emeklilere zam müjdesi!

Toplantı sohbet ve Konfederasyona bağlı dernek ile federasyonların temsilcilerinin sorunları aktarmasıyla son buldu.