Nazlı Ilıcak, yeniden cezaevine girdi Nazlı Ilıcak, yeniden cezaevine girdi

AK Parti’nin Grup toplantısının ardından Meclis koridorlarında Erdoğan ile yapılan görüşmeye, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, Kanal D Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Türkmedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel katıldı. Ukrayna ve Filistin’de yaşanan savaşın gazetecilerin yeşil pasaporta olan ihtiyacını bir kez daha gündeme getirdiğini belirten Anadolu Yayıncılar Federasyonu Başkanı Sinan Burhan “ Sayın Cumhurbaşkanım 4 bin civarında meslektaşımız bu pasaportu talep ediyor. Avukatlar yada diğer meslek grupları kadar bir talep yok.  Gazetecilik dinamik bir alan sürekli krizler çıkıyor. Savaş çıkıyor. O nedenle hızlı davranmamız gerekiyor. Zaten sayımız çok az bize bu konuda destek olmanızı bekliyoruz “dedi.

HER GÖRÜŞTEN GAZETECİ VURGUSU

Burhan ayrıca farklı konularda ayrışan gazetecilerin mesleki bir ihtiyaç olan Yeşil pasaport verilmesi konusunda bir arada olduklarını belirterek, “görüşleri ne olursa olsun her görüşten gazeteci bu konuda bir ihtiyaç olduğunu belirtiyor” diye konuştu.

YOĞUN TEMAS

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ise İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile görüştüklerini iletti, destek istedi.

 Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet İse “bu konuda mesleki bir ihtiyaç var. Meslektaşlarımızın yeşil pasaporta ihtiyacı var. Zaten çok az sayıda bir talep olacaktır” diye konuştu.

SAMİMİ BULUŞMA

Anadolu Yayıncılar Federasyonunun Cumhurbaşkanına ilettiği dosyada 5 yıl basın kartı taşımış gazetecilere bu pasaportun verilmesi teklifi bulunuyor.  Gazetecileri samimi şekilde  karşılayan  Erdoğan gazetecilerin  bu talebini yetkili arkadaşlarla değerlendireceklerini belirtti.