Ahmet Davutoğlu’nun partisinde yaprak dökümü sürüyor. Kurucular kurulu üyelerinin partilerinden ayrılmalarının ardından, Balıkesir İl Başkanı Ali Ünal, istifa etti, AK Parti’ye katıldı.

Türkiye'nin yeni bakanları beli oldu Türkiye'nin yeni bakanları beli oldu

Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Ali Ünal’ın partisinden istifa ederek yuvaya dönmesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Dr. Ekrem Başaran, Ali Ünal’ın 2019’da yuvasından ayrıldığını belirtti,  tekrar yuvaya dönmesinden memnuniyet duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başaran, Pazar günü yapılacak seçime ilişkin, “28 Mayıs’ta hiç kimse kaybetmeyecek, herkes kazanacak; Türkiye kazanacak, milletimiz kazanacak” dedi.

“YUVAMA GERİ DÖNDÜM”

Gelecek Partisi’nden istifa eden Ali Ünal da yaptığı açıklamada tekrar yuvasına, davasına dönmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ünal açıklamasında, “Kıymetli Başkanım, AK Parti dava arkadaşlarım 2019 yılında bir es verdiğimiz AK Parti dava arkadaşlığına ve partimize ve yuvama geri döndüm. Amacım, daha önce bulunduğumuz yerde de vatanıma, milletime hizmet etmekti. Son dönemdeki tercihler bu amaçla örtüşmemeye başladı. Ben çizgimi doğru olarak devam ettirebileceğim yuvama dönme kararı aldım. Bundan sonra Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatanıma, milletime hizmet etmeye devam edeceğim. 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımızı tekrar devletimizin başında milletimize hizmet noktasında görmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Doğru adamla yolumuza devam ediyoruz. 28 Mayıs seçimlerinde hep birlikte Türkiye Yüzyılı'nı taçlandıracağız” diye konuştu.