AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Marmara Bölge Koordinatörleri Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ile İl merkezinde 2 gün süren mülakat çalışmasını tamamladılar. Kurul, yapılacak olan kongre öncesi yönetim kurulunda yer almak isteyenlerle tek tek görüştü, notlarını aldı.

KONGRE 1 ŞUBAT’TA

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nda gerçekleşen ve 2 gün süren İl yönetim kurulu mülakatlarına yoğun teveccüh olduğu bildirildi. 1 Şubat Pazartesi günü saat 11.00’de TOFAŞ Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek AK Parti Bursa 7. Olağan İl Kongresine 666 delege oy kullanacak. Kongreye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı İl Başkanı Davut Gürkan oluşturacağı yönetim kurulunda yer almak isteyen isimlerle mülakat yaptı. Gürkan ile birlikte mülakata gelen isimlerle AK Parti Marmara Bölge Koordinatörleri Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü de görüştü.

İLGİ BÜYÜK

İl Başkanı Davut Gürkan, “AK Parti Marmara Bölge Koordinatörleri Trabzon Milletvekilimiz Muhammet Balta ve Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü ile 2 gün boyunca günün erken saatlerinde başlayıp gece geç saatleri bulan mülakat toplantılarımızı gerçekleştirdik. Hemşehrilerimizin ve dava arkadaşlarımızın bizlerle birlikte aynı yolda yürümek istemesi gurur verici. AK Parti hiçbir zaman sadece seçimden seçime millete giden, insanların kapısını çalan bir parti olmadı. AK Parti, milletin kurduğu bugüne kadar da milletin getirdiği bir partidir” dedi.

‘YOL ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM’

Listeler oluşturulurken Bursa’nın demografik yapısına, meslek dağılımına, genç ve kadın temsiliyet oranlarına dikkat edildi. Bursa’nın mozaik yapısına uygun bir dağılım yapmak için hassas ve yoğun çalıştıklarını kaydeden Davut Gürkan,
“Partimizde daha önce görev alan arkadaşlarımızın tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz bu yüzden yeni yönetimde de görev almaları için davet ettik. Bugüne kadar şehrimizde partimize büyük emekler veren tüm dava büyüklerime ve yol arkadaşlarıma teşekkür ederim. Her birinin partimiz ve şehrimiz için ortaya koyduğu vizyon ve çalışmalar gerçekten çok kıymetli” ifadelerine yer verdi.

‘TİTİZ ÇALIŞTIK’

Mülakatları büyük bir titizlikle gerçekleştiren İl Başkanı Davut Gürkan, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki, Partimize büyük bir teveccüh var. Yoğun ve titizlikle yürüttüğümüz mülakatlarda Bursa’mızı ve hemşehrilerimizi temsil edecek. Katacağı vizyonla hem şehrimizin 2023 hedeflerine ulaşmasında katkı sağlayacak hem de vatandaşımızın dertlerine koşacak yol arkadaşlarımızın yer alacağı İl Yönetimimizi oluşturuyoruz. Bu tablo, milletimizin geleceğini hala AK Parti'de gördüğünün işaretidir. Biz büyük bir aileyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hedeflerimize, durmadan, yorulmadan, aşkla, heyecanla yürümeye devam edeceğiz. Biz siyaseti millet iradesine sahip çıkmak ve millet iradesini egemen kılmak için yapıyoruz” şeklinde konuştu.