Doruk Nilüfer Hastanesi, otelleri aratmayan konforuyla, son model tıbbi cihazlarla Bursa’ya hizmet vermek için gün sayıyor. Sağlık turizmine de hizmet edecek olan hastanenin 1 ay içinde hasta kabulüne başlayacağı ifade edildi.

Hastanenin faaliyete başlamasıyla Bursa’ya bir cazibe merkezi kazandıracaklarının altını çizen Doruk Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Yavuz Namlı, bölge hastanesi ve 3’üncü basamak hastane olmayı önemsediklerini, 3’üncü basamak bir hastane olduğunda Bandırma, Balıkesir, Kütahya, Bilecik ve Yalova gibi tüm bölgeye hizmet sunacaklarını kaydetti.

370 YATAK KAPASİTESİ

Bursa’nın her merkez ilçesine bir hastane hedefiyle yola çıktıklarını kaydeden Dr. Namlı, “Yıldırım ve Osmangazi’nin ardından Nilüfer’de de bir hastane açıyoruz. 1968 yılında kurulan Özel Bursa Hastanesi’ni 2006 yılında devralmıştık. Bu hastanemizle birlikte Bursa’nın ilk ve son özel hastanele­rine sahip olacağız” diye konuştu. Dr. Namlı, Türkiye’de 576 özel hastanenin olduğu bilgi­sini paylaşarak, yeni hastanelerinin mevcut büyüklüğünün Türkiye’deki ilk 10 arasına girdiğini dile getirdi. Tüm branşların hizmet vereceği hastanenin 370 yatak kapasitesine çıkabileceğini belirten Dr. Namlı, 13 ameliyathane ve güçlü teknik donanımıyla da fark yaratacaklarını söyledi

TERMAL TESİS, SAĞLIK TURİZMİ

Dr. Ömer Yavuz Namlı, termalden onkolojiye, kullanılan cihazlardan yoğun bakım alanlarına kadar olan yenilikleri hakkında şu bilgileri verdi: “Bursa, tarih, doğa, kültür ve sanayi alanında çok fazla özelliğe sahip bir şehir. Bun­lardan biri de termal. Tarihte İmparatoriçe Theodora’nın M.S. 500’üncü yıllarda Çekirge’deki kaplıcalarda tedavi olduğunu biliyoruz. Biz de bu termal zenginliği hastanemizde kullanmak istedik. Burada 11 adet termal havuzumuz var. Türkiye’de bu kadar fazla özel havuza sahip tek özel hastaneyiz. Bir katı­mızı tamamen buna ayırdık. Rehabilitasyon, çamur, refleksoloji havuzları ile sağlıklı yaşam mer­kezi olabilecek yüzme havuzla­rına kadar çok özellikli termal havuzlarımız var. Bu termal tesisle sağlık turizmi alanında da önemli bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bundan hem Bursa hem de biz kazançlı çıkacağız.”

YOĞUN BAKIMLAR GÜNEŞ GÖRÜYOR

Hastanede kapasite olarak 80 adet yoğun bakım ünitesi olduğu bilgisini paylaşan Doruk Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Yavuz Namlı, yoğun bakım ünitelerinin güneş alan alanlara inşa ettiklerini söyledi. Dr. Namlı, böylece yoğun bakım hastalarının gün ışığını iyi bir şekilde alarak, şifa bulacaklarını kaydetti.

TEKNİK DONANIMDA ÖNCÜ HASTANE

Dr. Ömer Yavuz Namlı, Doruk Nilüfer Has­tanesi olarak teknik donanım konusunda da çok iddialı olduklarını belirterek, “3 rad­yoterapi ünitemiz ve tıbbi onkoloji alanları­mız ve Intraoperatif MR cihazımız var. Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Şehir Hasta­nesi de dahil olmak üzere Bursa’da bu ci­haza sahip olan tek hastane biziz. Bu MR ci­hazı özellikle beyin tümörü ameliyatlarında büyük kolaylık sağlıyor. Türkiye’de yakla­şık 5 tane bulunan bu MR cihazı sizi diğer hastanelerden ayrıştırarak, farklı bir katego­riye sokuyor” dedi.

Hastanelerinin acil servislerinde de önemli özelliklere sahip olduklarını belirten Dr. Namlı, “Acilimiz içinde tam teşekküllü bir ameliyathanemiz ayrıca radyoloji ünite­miz var. Böylece acil müdahale gereken has­talarımızı farklı katlara taşımak durumunda kalmayacağız. Tüm bunların yanında hasta­nemizdeki yoğun bakım yataklarına ek ola­rak acil servisimizde de 2 yataklı yoğun ba­kım ünitemiz var” diye konuştu. Doruk Nilüfer Hastanesi’nin inşasında pandemiyle karşı karşıya kaldıklarını anımsatan Dr. Ömer Yavuz Namlı, “Covid-19 salgının bize kattığı birtakım şeyler oldu. Bazı servislerimizin havalandırma sistemlerini istediği­miz anda yoğun bakıma çevirecek şekilde yaptık. Tekrar bir salgınla karşılaşma duru­munda buraları yoğun bakıma çevirebileceğiz” dedi.

“750 PERSONEL İSTİHDAM EDİLECEK”

Doruk Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Yavuz Namlı, “Bu hastanecilik açısından üst düzey bir hizmet. Bu hizmeti Bursa’da ve hatta İstanbul’da dahi uygulayan bir hastane yok” açıklamasında bulundu. Kendilerini üniversite hastanesi olma yolunda planladıklarını kaydeden Dr. Namlı, Doruk Nilüfer Hastanesi’nde amfi, konferans, 4 eğitim ve toplantı salonlarına sahip olduklarını dile getirdi. Nilüfer’deki hastanenin Doruk Hastanelerinin 25 yıllık tecrübesiyle hayata geçtiğini vurgulayan Dr. Ömer Yavuz Namlı sözlerini şöyle tamamladı: “Burada 25 yıldır yapamadıklarımızı yapmaya çalıştık. Kendi eksiklerimizi ve Bursa’nın eksikliklerini biliyorduk. Bunları giderecek şekilde, Bursalılara daha iyi hizmet sunabilmek adına Doruk Nilüfer Hastanesi’ni hayata geçirdik. Burada 150’si hekim olmak üzere toplam yaklaşık 750 personeli istihdam edeceğiz. Böylece toplam is­tihdamımız 2 bin 150 seviyesine ulaşacak. Bunun da ayrı mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.