Mardin’in Midyat ilçesinde yaşayan Hüsamettin Manya, kutsal topraklara gitti bir daha geri dönmedi. Ailesi, yaptıkları aramaların sonuçsuz kaldığını söyledi, yetkililerden yardım istedi. En son Mekke’de görülen Manya’nın dönüşler başladıktan sonra kafileye katılmadığı fark edildi.

“PERİŞAN OLDUK”

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani'den Banjaku açıklaması Kosova Cumhurbaşkanı Osmani'den Banjaku açıklaması

Memleketinde amcasına bakan yeğeni Zeynep Barış,  arama çabalarının boşa çıktığını dile getirerek, "Bundan 2 ay önce amcam hac farizasını yerine getirmek için hacca gitti. Orada Arafat tepesinde kayboldu. Onu her yerde arıyorum çok üzülüyorum. Numarasını fotoğrafını hac bölgesindeki yetkililere çabuk bulunması için gönderdik. Bütün her yere fotoğrafını yaydık. Perişan olduk. Kim onu görürse Allah rızası için bizlere haber versin. Amcamın adı Hüsamettin Manya" dedi.

HASTANE VE HAPİSHANELER ARAŞTIRILDI

Mekke ve Medine’deki hapishane, hastanelerde aramadık yer bırakmadıklarını ancak şu ana kadar herhangi bir olumlu netice alamadıklarını dile getiren Zeynep Barış, "Her an müjdeli bir haber bekliyoruz. En son Arafat bölgesinde görülmüş denildi. İlgili olanlardan şimdiden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.