Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırıkkale Belediyesi tarafından düzenlenen "İftar Sofrası" programına katıldı. Fidan, "21 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin çok çeşitli alanları gelişmişlikle kalmadı aynı zamanda ülkemizin bölgesinde kendi coğrafyasında etki üreten, etki oluşturan, oyun kuran, oyun değiştiren, bir güç haline geldiğini de çok yakından gördük" ifadesini kullandı.

“ZULME KARŞI DURMAYA DAVET EDİYORUM”

Yine köpek dehşeti, canını zor kurtardı Yine köpek dehşeti, canını zor kurtardı

30 binden fazla Gazzeli kadın ve çocuğun şehit edildiğini anlatan Fidan, konuşmasında şunları kaydetti: "Kendisinin uluslararası sisteme karşı adaletsizliklere karşı dik duruşunu adalete haykırışını her zaman görüyorsunuz. Özellikle son günlerde yaşadığımız Gazze krizine baktığımız zaman Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmün, işkencenin, haksızlığın haddi hesabı yok. 30 binden fazla Gazzeli kardeşimiz kadın ve çocuk şehit edildi. Her türlü savaş hukukunun savaş kurallarının ihlal edildiği hiçe sayıldığı bir kirli katliamı bütün dünya büyük bir sessizlik içerisinde seyrediyor. Türkiye, bütün bu sessizlik içerisinde sesini yükselterek sadece bu adaletsizliği ifşa etmekle kalmıyor, bütün dünya ülkelerini, onurlu ülkeleri ayağa kalkamaya ve bu haksız zulme katliama karşı durmaya davet ediyor. Bunun için güçlü bir liderlik, kendini ispat etmiş samimi bir duruş gerekiyor. Bu da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye'de olan bir duruş. Bunun değerini çok iyi bilmemiz gerekiyor. İnşallah ülkemizde yaptığımız gibi bölgemizde de daha fazla refahı daha fazla gelişmişliği, daha fazla istikrarın, daha fazla onurun hakim olacağı, bir dünyanın özlemiyle gece-gündüz kadrolarımız çalışmakta" dedi.

AK PARTİ OSMANGAZİ BELEDİYESİ DUYARSIZ

Öte yandan, İsrail’in Gazze’de katliamları aralıksız şekilde devam ederken, Bursa’da AK Parti Osmangazi Belediyesi, inşaatı devam eden beton meydanda  müzik festivali düzenledi. Gelen şarkıcılara yüzbinlerce lira para ödenirken, kentteki STK’ların belediyeye olan duyarsızlığı tepkiyle karşılanıyor.

Editör: Bilal Kayaaltı