Halk TV Ana Haber sunucusu gazeteci  İrfan Değirmenci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla kanalla yollarını ayırdığını duyurdu. Değirmenci, yaşadığı baskıcı sorunları ima atti. 

Türkiye İşçi Partisi'nden 14 Mayıs seçimlerinde İzmir milletvekili adayı olan gazeteci ve sunucu İrfan Değirmenci, yaptığı açıklamada şunları yazdı:

"Koltuğa alışmak çok fena bir şey. İnsan, toplumun yararına koltuktan da feragat edebilmeli çıkarlarından ve paradan da. Çünkü paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. Dayanışma, mücadele, ezene karşı ezilenden yana, adaletten, haktan, emekten yana olmak gibi. Eleştirdiğine dönüşmemek, hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez saymamak gibi. Kendini güç ve para sahibi olduğu alanda, partide, şirkette Olimpos'un zirvesinde bir mitolojik kahraman sananlara asıl gücün halkın sivil örgütlü mücadelesi olduğunu hatırlatmak gerekir. Ezene karşı mücadelenin bin bir yolu var. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol değil. Velhasılı kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle..."

Tarım bitti, köylü perişan Tarım bitti, köylü perişan