Maraş merkezli depremlerde binlerce kişi hayatını kaybetti, binalar yerle bir oldu.  Adıyaman’ın Varlık Mahallesi’ndeki 4 katlı binanın birinci, ikinci ve dördüncü katı yıkılmazken üçüncü kat yıkılarak ortadan kayboldu. Dördüncü katın ekseni de kaydı. Abuzer Fırat’a ait olduğu öğrenilen binanın dördüncü katı yaklaşık 30 derecelik bir açıyla döndü.

Levent Gültekin: Meral Akşener, gitsin torun sevsin Levent Gültekin: Meral Akşener, gitsin torun sevsin

EVLERİNİ BOŞALTTILAR

Adıyaman’da acil yıkılacak binalar yıkıldı. Ağır hasarlı binaların yıkımı sürerken, depremde eksini kayan binada yıkım gerçekleştirmeyen yetkililere mahalleli tepki gösteriyor.  Binanın bitişiğindeki komşuları, binanın yıkılma ihtimaline karşı evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

İLLA BİRİLERİ ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR?

Mahalle Sakini Yaşar Yavcik, “Depremde binanın bir katı yok oldu. Ara kat yıkılınca böyle bir görüntü ortaya çıktı, herkes görüyor. Biz bu binadan korkuyoruz. Bina her an yıkılabilir. Mahalle sakinleri olarak biz korkuyoruz. Yan komşum bina üzerine yıkılır diye taşındı. Ancak yetkililer binanın bu halini görmelerine rağmen yıkmıyorlar, illa birilerinin ölmesini mi bekliyorlar? Yazıklar olsun” dedi