Prim ödemeden maaş almak mümkün olacak! Müjdeli haber geldi! Devlet ödeme yapacak Prim ödemeden maaş almak mümkün olacak! Müjdeli haber geldi! Devlet ödeme yapacak

Emeklileri sevindiren maaş gelişmesi, bayram öncesi hesaplarını kontrol etmesi istendi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir süre kala, asgari ücret zammı ve emeklilere yönelik ikramiye ödemeleri tartışmaları da beraberinde getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretin 12.000 TL’ye çıkabileceğine dikkat çekerken, en düşük memur maaşlarının da 22.000 TL’ye yükseltileceğini belirtti. Bunun yanı sıra, emeklilere banka hesaplarına 12.500 TL ikramiye ödemesi yapılacağı müjdesi yeniden duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücret, memur maaşları, emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri konusunda adeta bir yarış içerisine girdiler. Erdoğan, en düşük emekli maaşının ne kadar yükseltileceğine dair kesin bir rakam vermezken, Kılıçdaroğlu, en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkaracaklarının sözünü verdi.

Erdoğan, asgari ücretin 12.000 TL’ye çıkacağını ifade ederken, Kılıçdaroğlu ise iktidara geldiklerinde Temmuz ayını beklemeden asgari ücrete zam yapacaklarını ve en az 12.500 TL’ye çıkaracaklarını belirtti.

Erdoğan, en düşük memur maaşlarının net 22.000 TL’ye çıkarılacağını, Kılıçdaroğlu ise 22.500 TL’ye yükseleceğini belirtti. Ayrıca, Erdoğan emekli bayram ikramiyeleri hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, Kılıçdaroğlu ise iktidara geldiklerinde Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin banka hesaplarına sabah 09:00’dan itibaren asgari ücret kadar yani 12.500 TL ikramiye ödemesinin yapılacağının sözünü verdi.