Gasp, hırsızlık, uyuşturucu ve suç örgütlerine yönelik operasyonlarına aralıksız devam eden Bursa polisi, çok sayıda suçluyu yakalayarak adli makamlara teslim ediyor. 

Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü, Hırsızlık Büro Amirliği gelen ihbarlar sonrası şüphelilerin peşine düştü. Ekipler 3 kişiyi Kütahya’ya kaçtığını tespit etti. Operasyon için start veren polis, şahısları hırsızlık yaparken suçüstü yakaladı. Operasyonlara devam eden ekipler, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla teknik ve fiziki takip sonrası 25 ayrı olaya karışan 8'i kadın toplamda 15 kişi için şafak vakti harekete geçti.

KALDIĞI DAİREDEN ATLADI AMA KAÇAMADI

Çok sayıda özel harekat, çevik kuvvet ve asayiş ekibinin dron desteğiyle başlattığı şafak operasyonunda 3.kattan atlayarak kaçmaya çalışan hırsızlık zanlısı Erdal C. de yaralandı. Polis ekipleri onu da anında gözaltına aldılar.

YÖNTEMİ ORTAYA ÇIKTI

Koç başlarıyla şüphelilerin kapıları kırılırken, zanlılar arasında bulunan ve hırsızlık suçundan 63 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Cansu A.'nın (30), cezaevine girmemek için inanılmaz bir yöntemi deşifre edildi. Cansu A. Mersin’deki akrabasının yeni doğacak olan çocuğunu kendi nüfusuna geçirmek istedi. Bunun için aile dostu T.S.’yi bir miktar para karşılığında araya sokan Cansu A. (30), onu Mersin'e gönderdi. Teknik ve fiziki takip yapan ve durumu fark eden polis ekibi; hızla başlattığı operasyon çerçevesinde 2 şüpheliyi de Mersin’de yakaladı.

Gözaltına alınan kadınların da aralarında bulunduğu şüpheliler sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilirken, şüphelilerin hırsızlık anları da an be an güvenlik kamerasına yansıdı.

Kavga çıktı, düğün yarıda kaldı! Kavga çıktı, düğün yarıda kaldı!

Öte yandan, 2 yaşına kadar bebeği olan zanlı kadınlar tutuklanmıyor.