Mahkemeden tuhaf baron kararı: 'Godfather' serbest kaldı; HSK... Mahkemeden tuhaf baron kararı: 'Godfather' serbest kaldı; HSK...

Milyonlarca araç ve ehliyet sahibini yakından ilgilendiren son dakika haberine göre, Türkiye’de trafikte ve otoyollarda hız sınırları değişiyor. İçişleri Bakanlığı’nın yapacağı yeni düzenleme ile hız sınırları yeniden belirlenecek.

20240110Aw116552

2022’de yapılan düzenlemenin ardından otoyollarda 120 km/s olan hız sınırı, belirli otoyollarda artırılarak 130 km/s veya 140 km/s’ye çıkarıldı. Özellikle İstanbul-Ankara ve İzmir-Aydın gibi önemli güzergâhlarda hız sınırları yükseltildi.

Yeni düzenleme ile birlikte İçişleri Bakanlığı, otoyolların durumuna göre özel hız limitleri belirleyebilecek. Bu, Türkiye genelinde standart bir uygulama yerine yolların özelliklerine göre hız sınırlarının belirleneceği anlamına geliyor.

Şehiriçi hız sınırları konusunda da çalışmalar devam ediyor. Bayramdan sonra tamamlanması beklenen bu çalışmaların ardından nihai karar verilecek ve yeni hız sınırları resmiyet kazanacak.

Editör: Haber Merkezi