Süleyan Soylu'nun ardından uyuşturucu tacirlerine savaş açan İçişçileri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa'dan suç örgütleriyle mücadele konusunda kararlılık mesajı verdi. 

Bursa’da Güvenlik Toplantısı’na katılmadan önce bir dizi ziyaret gerçekleştiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,   Vali Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti,  ardından AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Burada terörle mücadeleden uyuşturucuya, düzensiz göçle mücadeleden çetelere yönelik operasyonlara kadar yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

“İSTİŞARENİN BEREKETİNE İNANIYORUZ”

Şehirdeki emniyet güçleri ve mülki idari amirlerle beraber güvenlik toplantıları yaptıklarını altını çizen Yerlikaya, “Tüm arkadaşlarımızla beraber Bursa’nın 5 aydan yani biz göreve geldiğimizden beri geldiği noktayı konuşuyoruz. Burayla ilgili bizim hedeflerimiz var. Burayla ilgili yaptığımız tespitlerle hedefleri nasıl kısa zamanda uyuşturabiliriz, bunların istişaresini yapacağız. Biz istişarenin bereketine inanıyoruz” diye konuştu.

“BARONLARIN PEŞİNDEYİZ”

Fatih Terim fonunda yeni gelişme! Fatih Terim fonunda yeni gelişme!

Bakan Yerlikaya,  “Zehir tacirleri; sokak satıcısından baronuna varıncaya kadar peşlerindeyiz. Üçüncüsü organize suç çeteleri. Benim tabirimle suç işlemekten kibirlenenler. Dördüncüsü düzensiz göç ve mücadele. Bununla ilgili parantez açayım. Bizim ülkemize gelişi, kalışı ve çıkışı yasal olmayan yabancıya biz düzensiz göçmen diyoruz. Bir de düzenli göçmenler var. Gelişi, kalışı ve çıkışı yasal göçmenler düzenli göçmenlerdir. Bizim düzensiz göçmenlerle ilgili geldiğimiz ilk günden beri odaklanmış vaziyetteyiz.  1 Kasım’dan itibaren Mobil Göç Noktası sayısı da 155’e çıkacak” dedi.

 “SUÇLUNUN KÜÇÜĞÜ BÜYÜĞÜ OLMAZ”

Organize suç çeteleri ile mücadelenin sürdüğünü sözlerine ekleyen Yerlikaya, “İnegöl’de arkadaşlarımız güzel bir iş yaptılar. Ben valimi, emniyetimi, jandarmamı, istihbaratımı tebrik ediyorum. Bize destek olan, güvenlik birimlerimizin yanında yer alan hem de dualarıyla bize destek olan bütün Bursalı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Onların güvenlik birimlerine destek olmaları bizim gücümüzü daha da arttırıyor. Suçlunun küçüğü, büyüğü yok. Ama biz suçlunun suçu işlemeden önlenmesinin en hayırlı iş olduğunu söylüyoruz. Bu bakanlık olarak birinci görevimizdir. Suç işlemesini önleyici hizmetlerimizde güçleneceğiz. Birazdan bunu da masaya yatıracağız” dedi.

“ENSELERİNDE OLACAĞIZ”

Suçun oluşması halinde de bu suçu aydınlatmak ve suçluyu adalete teslim etmenin görevlerinin başında yer aldığını anlatan Bakan Yerlikaya, “Çetelerle mücadelede, uyuşturucu ile mücadelede, bütün asayiş suçlarıyla mücadelede kararlılığımız var. Biz milletimizin huzurunu bozanların ensesindeyiz. Onların da nefeslerini keseceğiz diyoruz. Sizden aldığımız güç, hukukun bize verdiği yetki ile götürüp adalete teslim ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul başta olmak üzere tüm belediyeleri alacaklarını söyledi.