Geçen yıl 11 salonda toplam 200 bin metrekarelik alanda düzenlenen HOMETEX, sektörün ulusal ve uluslararası oyuncularını İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturmuştu. Yerli ve yabancı 650’yi aşkın firmanın yeni ürünlerini sergilediği fuarda 5 gün boyunca 126 ülkeden 170 bin ziyaret yapılırken iş hacmi ise beklentileri de aşarak yaklaşık 1,5 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİNDEN YOĞUN İLGİ

Sektörün çatı kuruluşu TETSİAD tarafından KFA Fuarcılık Şirketi organizasyonuyla düzenlenen HOMETEX, sektörde bu yıl da moda ve trendleri belirleyecek. 2022 yılındaki başarısıyla gerek katılımcılar gerekse de ziyaretçiler tarafından bugüne kadar ev tekstili sektörüne yönelik yapılmış en başarılı organizasyon olarak nitelendirilen HOMETEX, 16-20 Mayıs 2023 tarihleri arasında sektör profesyonellerini İstanbul Fuar Merkezi’nde ağırlayacak. Fuarda Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından üreticiler de stantlardaki yerini alacak.

Bursa’da Balkan göçmenlerinin hikayeleri yarışacak Bursa’da Balkan göçmenlerinin hikayeleri yarışacak

İHRACATA ÖNMELİ KATKI

Ev tekstili sektörünün kalbinin attığı fuarda bu yıl 850’ye yakın firma stantlı katılımcı olarak yer alacak. Fuarda 20’ye yakın ülkeden de yaklaşık 200 firma ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturacak. Yüzlerce yerli ve yabancı markanın katılımıyla düzenlenecek HOMETEX kapsamında gerçekleştirilecek alım heyetleri de firmalara yeni ihracat ve iş birliği imkanları sunacak. Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Asya, ABD ve Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere çok sayıda ülkeden potansiyel alıcıların yer alacağı fuar ile sektörün ihracatına da önemli bir katkı sağlanması hedefleniyor. Fuarda ayrıca dünyaca ünlü tasarımcılar, üretici firmaların ürünlerini kendi yorumlarıyla harmanlayarak trend alanlarında ziyaretçilerin beğenisine sunacak.