Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Yukarı Düzmeydan Köyü Sivrice Mezrası'nda akşam saatlerinde sulamaya çıkardıkları koyunları etkili olan fırtına ve tipide kaybolmasının ardından yardım talebinde bulunan köylülere İl Özel İdaresi'ne ait iş makinesi yönlendirildi.

Operatör Necati Şen idaresindeki iş makinesi, yoğun kar ve tipinin olduğu köy yolunda içindeki 3 kişi ile birlikte uçuruma yuvarlandı. Meydana gelen kaza sonrası köylüler 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak ihbarda bulundu.

Önlem almadı, zemine çakılarak ağır yaralandı! Önlem almadı, zemine çakılarak ağır yaralandı!

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Bölgeye çok sayıda UMKE, jandarma, AFAD ve arama kurtarma ekibi sevk edildi. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeni ile güçlükle başlatılan arama kurtarma çalışmaları sonucu iş makinesine ulaşan ekipler, ağır yaralanan iş makinesi operatörü Necati Şen'i uçurumdan sedye ile yaklaşık 500 metre taşıyarak yolda bekleyen paletli ambulansa taşıdı. İş makinesinde bulunan vatandaşlardan Mustafa Taşdemir'in ise cansız bedenine ulaşıldı.

MÜDEHALE YAŞATMAYA YETMEDİ

Arama sırasında ağır yaralı olarak kurtarılan Necati Şen, sağlık ekiplerince kaldırıldığı Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

FIRTINADAN DOLAYI ARA VERİLDİ

Kayıp diğer vatandaşlar Yasin Taşdemir ve Raif Aydın'ı arama ve kurtarma çalışmalarını gece geç saatlere kadar zor şartlarda sürdürürken, yoğun tipi ve fırtına nedeni ile çalışmalara ara verildiği öğrenildi

Editör: Bilal Kayaaltı