İYİ Parti'de istifaların ardı arkası kesilmiyor.  Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem'in ardından, Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu'da partisinden ayrıldı. 

Bursa'nın sofrası çok  lezzetli Bursa'nın sofrası çok lezzetli

Yaşananları işaret ederek partisinde siyasetin sürdürülebilir bulmadığını açıklayan Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

 27. Dönem Bursa Milletvekili Prof. Dr. Tatlıoğlu, istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 "İYİ Parti'nin kuruluş ve parlamentoya taşınma süreci, milletimizin demokrasi arzusunun parlak bir yansımasıdır. Demokratik siyasi birikimimize ciddi bir katkıda bulunulmuş, çok ayrıcalıklı bir not düşülmüştür. En başından itibaren ülkesi için bir umut inşa etmek, yeni bir hikaye yazmak amacıyla ileriye çıkmış cesur insanları saygı ve hürmetle selamlıyorum.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR BULMUYORUM"

Gelinen noktanın önümüzdeki zaman diliminde daha doğru yorumlanacağını düşünüyorum. İlk günden itibaren onurla yer aldığım, heyecanla hizmet ettiğim bu siyasal süreci kendi açımdan sürdürülebilir bulmuyorum. Bu nedenle İYİ Parti mensubiyetimi sonlandırıyorum. (Kongre hassasiyeti nedeniyle ertelenmiş bir karardır).

Devam eden arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu vesileyle, başta Kurucu Genel Başkan olmak üzere, ayrılan veya devam eden, birlikte yürüdüğümüz, birlikte çalıştığımız bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

TATLIOĞLU KUMPASI BOZDU

 14 Mayıs 2023'te yapılan seçim öncesi İYİ Parti Bursa temayül yoklaması kumpasıyla sarsılmış ayarlanan delegelerin İsmail Tatlıoğlu'na oy vermemeleri telkin edilmişti. Oyunu fark eden Tatlıoğlu, milletvekili adayı olmayacağını açılamıştı.

Editör: Bilal Kayaaltı