Binyamin Netanyahu’dan sonra Dışişleri Bakanı Kohen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedefe koydu.

Siyonist İsrail’in  kamu radyosu Reshet Bet'e konuşan Cohen, Türkiye'yi 'nankör' olmakla suçladı ve deprem döneminde Türkiye'ye yardım sağlandığını, sahra hastanesi bile açıldığını dile getirdi.

Cohen, "Erdoğan'ın sorumsuz davranışlarını görüyoruz. Kendini Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un 'Yeni Naziler' olarak nitelediği Hamas'ın yanında konumlandırıyor. Türkiye'deki İsrail Büyükelçisi'ni çağırma kararımın doğru olduğu görüldü" diye konuştu.

Gazze'de vahşetin boyutları ortaya çıkıyor! Gazze'de vahşetin boyutları ortaya çıkıyor!

Bakan Cohen, "iki ülke ilişkilerini yeniden değerlendirmek" amacıyla Türkiye'deki diplomatlarını geri çağırdığını duyurmuştu.

HİTLER BENZETMESİ

Erdoğan, dün 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'nde yaptığı konuşmada, "Gözlerimizin önünde insanlığa ait tüm değerler kurşuna dizildi. Stadyumlarda İsrail'in Nazi kamplarını izledik değil mi? Bu nasıl bir iştir? Hitler'den garip garip bahsederlerdi. Sizin Hitler'den ne farkınız var ya. Bunlar bize Hitler'i de aratacak. Netanyahu'nun yaptıklarının Hitler'den geri kalır yanı var mı? Hitler bunun kadar zengin değildi, bu Hitler'e göre daha zengin" demişti.

Editör: Bilal Kayaaltı