Bursaspor, Ankara'da da tutulmuyor; kalıcı gelir... Bursaspor, Ankara'da da tutulmuyor; kalıcı gelir...

A Milli Futbol takımımız EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Avusturya’yı 2-1 mağlup etti. Milli takımımız iyi bir mücadele vererek favori olan Avusturya'yı turnuva dışına itti.

2-44

Avusturya karşısında aldığımız galibiyetin mimarlarından ve 2 gole de imza atan Merih Demiral maç sonunda bozkurt işareti yaparak sevincini yaşadı. UEFA yetkilileri bu sevincin 'uygunsuz davranış' olduğunu iddia ederek Merih Demiral'a soruşturma başlattı. Başta Türk yetkililer olmak üzere yüz binlerce Türk vatandaşı sosyal medyadan bu karara tepki gösterdi.

UEFA'nın başlatmış olduğu soruşturma sonucunun ne olacağı merak konusu oldu. EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri maçlarında futbolcularımızın yapmış olduğu gol sevincine de soruşturma açan UEFA yetkilileri, yine bir gol sevincimize soruşturma başlattı.
2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Arnavutluk ve Fransa maçlarında asker selamı verdiği gerekçesiyle haklarında disiplin soruşturması açılan milli futbolcular ve TFF'ye cezalar verilmişti.

Yapılan soruşturma sonucunda asker selamının; "Politik içerikli, uygun olmayan bir davranış olarak görüldüğü" belirtilerek, sporun doğasına aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle söz konusu maçlarda asker selamı veren futbolcular Merih Demiral, Umut Meraş, Burak Yılmaz, Mert Günok, Zeki Çelik, Cenk Tosun, Mahmut Tekdemir, Uğurcan Çakır, Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Sinan Bolat, Emre Belözoğlu, Deniz Türüç ve İrfan Can Kahveci'ye kınama cezası verilmişti. Medyaradar

Futbolculara verilen kınama cezasının yanı sıra TFF'ye 50 bin Euro para cezası verilmişti.

Editör: Haber Merkezi