Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç'ın, Bursa'nın Bademli semtindeki inşaatının kaçak olduğuna yönelik İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu'nun ortaya attığı kaçak iddiasına yönelik açıklama yapıldı.

İnşaatın “yağmur suyu toplama havuzu ve makine dairesi” ile ilgili olarak yapılan başvuruya yönelik, ekteki evrakta da görüleceği üzere Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı” olduğu belirtildi.

Bozbey'den Bursaspor taraftarına jest Bozbey'den Bursaspor taraftarına jest

Müvekkilim Sayın Deniz Dalgıç hakkında ileri sürülen iddialar tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır, kirli siyasetin en kirli örneklerinden biri olarak siyasi tarihimize geçmiştir. Belgesi de Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığının “Kovuşturmaya yer yoktur” hükümlü kararıdır.

4708 Sayılı Yapı Denetimi Kanunu son derece açık ve nettir.

Yapı denetçisinin Kasım ayında müvekkilimin inşaatıyla ilgili hazırladığı raporda “yağmur suyu toplama havuzu ve makine dairesi” ile ilgili belirtilen düzenlemeler 20 gün içerisinde hızla yapılmış ve Mudanya Belediyesi’nin ilgili birimine bildirilmiştir.

Belediye tarafından yapılan kontrolde herhangi bir sorun olmadığı rapor edilmiştir.

Ancak her nasılsa Mudanya Belediyesi müvekkilimin şirketine 10 Ocak’ta eksikliğin giderilmediğini yazmış, daha sonra itirazımız üstüne, “Memur sehven yaptı” diyerek, hatanın düzeltileceği bildirilmiştir. Buna rağmen, yasal süre olan 30 günün dolmasını beklemeden, büyük bir hızla evrakları Savcılığa gönderdikleri ortaya çıkmıştır.

Ancak yasa gayet net ve müvekkilimin de herhangi bir kusuru olmadığı açıktır.

Bu durum; ekteki evrakta görüleceği üzere, Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından “KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA” dair hükmüyle açıklığa kavuşmuştur.

Yaptığı her işte kalitesi ve kurallara uymasıyla bilinen müvekkilim Sayın Deniz Dalgıç’ı yerel seçimler öncesi zor durumda bırakmak amacıyla yapılan ama asla amacına ulaşamayacak olan bu iddiaları gündeme getirenlerden bir “ÖZÜR” beklemek en doğal hakkımızdır.

Müvekkilim, başından beri olduğu gibi bundan sonrasında da temiz siyaset yapma sözünü tutarak yoluna devam edecektir.

Konuyla ilgili hukuki haklarımız saklı kalacaktır.

Editör: Bilal Kayaaltı