31 Mart yerel seçimlerinde oyu dibe vuran ve yalnızca yüzde 3,77 oy alan İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener kritik bir karar verdi. Akşener 27 Nisan'da yapılacak kongrede aday olmayacağını açıkladı.

“TÜRKİYE’NİN İHTİYAÇLARINI MERKEZE ALDIM”

Akşener açıklamasında, "Aziz Milletim; 30 yıllık siyasi kariyerim boyunca; ülkemizin geleceğini, milletimizin huzurunu, devletimizin iyiliğini yakından ilgilendiren birçok meselede kararlar almam, tutumlar benimsemem gerekti. Bu kararları alırken, bu tutumları takınırken de; her defasında bireysel çıkarlarımı, kısa vadeli potansiyel kazanımları ve yapılan her türlü 'cazip' teklifi bir kenara bırakıp; sahip olduğum ahlaki değerleri, Cumhuriyetimizin temel ilkelerini ve Türkiye'nin ihtiyaçlarını merkeze aldım" ifadelerini kullandı.

Motorinden sonra benzine de indirim geliyor Motorinden sonra benzine de indirim geliyor

Akşener, 31 Mart seçim sonuçlarına da değinerek, "Ben şahsen seçim sonuçları kapsamında ödediğimiz ve ödediğim bedele razıyım. Geldiğimiz noktada İYİ Parti olarak ismimiz, bugünü kazanmak uğruna yarınları tehlikeye atan kirli pazarlıklarla anılmıyorsa, ben bu bedele razıyım. Bugün İYİ Parti sarsılmış; ama ne iktidarın ne ana muhalefetin, ne de 2028 hesapları kovalayan bir takım aktörlerin arka bahçesi olmaya direnmişse, ben bu bedele razıyım" dedi.

Editör: Bilal Kayaaltı