İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasına futbolcu Merih Demiral'ın Türkiye-Hollanda maçında yaptığı 'bozkurt' işaretine değinerek başlayan Dervişoğlu, "Futbolcumuz Merih Demiral mutluluğunu tribünlerdeki ve ekranları başındaki aziz milletimizle Türklüğün sembolü olan 'bozkurt' yaparak paylaşmıştır. Onu da ayrıca alnından öpüyorum. Ama sadece 'bozkurt' selamı yaptığı için değil, işini layıkıyla yaptığı, 'Türk, Öğün, Çalış, Güven' sözlerinin timsali olduğu için alnından öpüyorum" diye konuştu. 

Erdoğan imzaladı, 5 ile yeni vali atandı; eski AK Partili Başkan da... Erdoğan imzaladı, 5 ile yeni vali atandı; eski AK Partili Başkan da...

943761 534600869

Konuşmasının devamında Sinan Ateş cinayetine değinen Dervişoğlu, şöyle devam etti: "Biz Türk’e yaraşmakla, Türk’e yaraşanlarla ilgileniyoruz. Görevini en iyi yapmakla, alın teri akıtmakla, toprağına layık olmakla ilgileniyoruz. Hak yememekle ve hak yedirmemekle ilgileniyoruz. Bu sembolün arkasına sığınan çakallar ve sırtlanları da biliyoruz. Meydanı mankurtlara bırakmamak, bozkurtları diriltmek için buradayız. Ve elbette Sinan Ateş için tüm Sinanlar için, adalet için buradayız. Anaların gözyaşlarını görmeyip, muktedirlerin tebessümlerine bakan; milletin çığlığına sağır, efendilerinin fısıltılarını dahi duyanlara karşı milletin sesi, anaların gözyaşı, çocukların çığlığı olarak buradayız. Bozkurtça haykırıyoruz: 'Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun. Ya adalet ya kıyamet." 

Editör: Haber Merkezi