Ankara, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın görevden alınıp alınmayacağına odaklanmışken, kulislerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinede geniş çaplı revizyon yapacağı iddiaları konuşulmaya başlandı. Koca ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da aralarında olduğu bakanların da değişeceği, kararların bir bölümünün haftasonu Resmî Gazete’de yayımlanacağı iddia edildi. Cumhurbaşkanlığı ve AKP kaynaklarının iddialar karşısında sessiz kalması dikkati çekti.

Kabine Ttd5 Cover.jpg

31 Mart yerel seçiminin ardından gündeme gelen kabine değişikliği konusunda Erdoğan’ın düğmeye bastığı, aşama aşama bazı bakanları değiştireceği öne sürülüyor. Ankara kulislerinde konuşulan iddialara göre; Erdoğan, özellikle partililer ve vekiller tarafından da eleştirilen bazı bakanları değiştirecek. İlk olarak AKP’nin Kızılcahamam kampında vekiller tarafından ağır biçimde eleştirilen Sağlık Bakanı Koca’nın görevden alınacağı iddiası gündeme geldi. Değişikliğin son Resmi Gazete’de yer alacağı öne sürüldü ancak Resmi Gazete’de herhangi bir kararname yayımlanmadı. Buna karşılık, AKP’ye yakın kaynaklar, Erdoğan’ın bu konudaki kararını kesin olarak verdiği iddialarını sürdürdü.

Süleyman Soylu’nun ekibi kızağa çekildi! Yerlikaya’dan flaş hamle… Süleyman Soylu’nun ekibi kızağa çekildi! Yerlikaya’dan flaş hamle…

T24'e konuşan Sağlık Bakanlığı yetkilileri şunları kaydetti: "Bakan Bey, aylardır mutad olduğu üzere bu cuma günü de Merkezi Hasta Randevu Sistemi (MHRS) programı için İstanbul'daydı. 'Eşyalarını topladığı' iddiası doğru değil. Sayın Bakan da herhangi bir açıklama yapmadı. Bakan Bey'in perşembe günü görüştüğü Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir kararı var ise onu bilmiyoruz."

Erdoğan’ın, Sağlık Bakanı Koca’nın da aralarında olduğu bakanları aşama aşama değiştireceği, bu hafta sonu bu konuda bazı adımların atılabileceği de öne sürüldü. Hafta sonu Resmi Gazete’de kararnamelerin yayımlanmasının sürpriz olmayacağı iddia edildi.

Editör: Haber Merkezi