Tahminlere göre, 700 bini aşkın kamu işçisi sözleşmelerinin ardından fark ve zamlı maaşlarına kavuşacak. Sendikaların, kamu işçileriyle ilgili çalışmalarının sona ermesinin ardından ödemeler hesaplara yatırılacak. Açıklamalara göre, ay sonuna kadar sözleşmelerin tamamlanacağı bildirildi.

Kamu işçilerinin ortalama giydirilmiş ücreti 21 bin lira oldu ve zamlı maaşların gelecek aydan itibaren ödenmesi planlanıyor. Sözleşmeleri bu aya yetişmeyenler ise birikmiş fark ödemelerini alabilecekler.

İkinci 6 ay için ise yüzde 15 artı enflasyon farkı verilmesi kararlaştırıldı. Sonraki yıllarda ise 6 aylık dönemlerde yapılacak zamlarda yüzde 10 artışın yanı sıra enflasyon farkı da dikkate alınacak.

Emekliler havalara uçacak! Bayram ikramiyesi 4 BİN TL oldu 15 Haziran’da ödeneceği ilan edildi Emekliler havalara uçacak! Bayram ikramiyesi 4 BİN TL oldu 15 Haziran’da ödeneceği ilan edildi

Sosyal haklarda ve ek ödemelerde de artışlar yapıldı. Fazla çalışma ücretleri yüzde 70 oranında yükseltildi ve gece çalışanların ücretlerine yüzde 8 zam yapılması kararlaştırıldı.