Cem Yılmaz'ın villasının fiyatı şapka uçurdu Cem Yılmaz'ın villasının fiyatı şapka uçurdu

 Ünlü sunucu Özlem Acar’ın keyifli sunumuyla  Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleşen gecede edebiyat, sanat, müzik, eğitim, iş dünyası, medya ve sağlık alanlarından başarılı isimler ödüllendirildi.

Yılın En Başarılı Ulusal Dergisi ödülü, Ümit Öner yönetimindeki Göktürk Dergisi olurken Yılın En Başarılı Ana Haber Bülteni seçilen Kanal 7 ailesini Merve Amaç temsil etti.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADILAR

Farklı alanların temsilcilerini bir araya getiren 2. Altın Meslek ve Kariyer Ödülleri, Cihat Dündar önderliğinde oldukça renkli anlara ev sahipliği yaptı. Grup ROJ duygu yüklü şarkıları ile gecede bulunanları duygulandırırken Ezra “aşk kazanacak” diyerek keyifleri yerine getirdi. Türk Sanat Müziğinden esintilerin yer aldığı gecede Mehmet Serhat Demiröz ilgi odağı olurken uluslararası birçok başarıya imza atan Tenor Sedat Can Öztoprak ve tarzı ile dikkat çeken Sesilya sahne performansı ile beğeni topladı.

ÇOCUK YAŞTA EVLİLİĞE DİKKAT ÇEKTİ

Eylül Ayça Karakuş, hâlâ kanayan yaramız olmaya devam eden çocuk yaşta evliliğe vurgu yapan İKBALE röportajı ile Yılın En Başarılı Röportajı ödülünün sahibi oldu. Edebiyat dünyasına yenilik getiren isimler olarak Nigâr Kaya, Ersin Kadir Güneş, Ayşegül Banu Şahin, Aytekin Yazar, Nuran Durgut, Eyüp Yelgen, Zuhal Saadet Dinç ve Şeyma Çetrez’de gecede ödül ile taçlandırıldı.

GÖRSEL ŞÖLEN

Görsel bir şölen sunan gösterişli organizasyonda Sinem Uludağ röportaj sunucusu olarak, Türkiye’yi doyuran ancak ödüle doymayan Catering Danışmanı Kemal Çiçek’i, eğitimci Ender Saban’ı, Spiritüel Danışman olarak bilgi birikimini paylaşan Macide Zühre Ağırbaş’ı, Aile ve Kadın Cinsel Sağlığına yönelik katkıları ile adından söz ettiren Esra Işıktekiner’i tanırken başarılarını dinleme fırsatını kaçırmadı. Yayıncılık anlayışını değiştirerek binlerce yayınevi arasından sıyrılıp kendi farkını ortaya koyan DLS Yayınları sahibi Muhammet Dolaş Yılın En Başarılı Yayınevi ve Sahibi ödülünü aldı. Yapay zekâ aracılığıyla hazırladığı ödül konuşması ile dikkat çeken Mücahit  Selutekin  geceden iki ödül ile ayrıldı. Alanında en başarılı isimlerin ödül aldığı Altın Meslek ve Kariyer Ödülleri son bulurken, farklı alanların temsilcileri röportaj vererek duygularını aktardı ve gece sona erdi.

Editör: Bilal Kayaaltı