31 Mart’taki seçimlerinde AKP’den DEM Parti’ye geçen Urfa’nın Ceylanpınar Belediyesi’nde, belediye araçlarının motorlarının söküldüğü ortaya çıktı. DEM yönetimi, enkaz devraldıklarını açıkladı.

Gazete Duvar’dan Fatma Keber‘in haberine göre, resmi kayıtlara göre belediyenin şu an envanterinde 89 adet araç ve iş makinası bulunuyor. Ancak yönetime geçen DEM Parti Ceylanpınar Belediyesi Eşbaşkanlar Rahşan Yazar ve Uğur Kahraman, belediyeye ait garaj ve şantiyelerde inceleme yaptıklarında bu araçların yüzde 75’inden fazlasının kullanılamaz halde olduğunu gördü.

Rahşan Yazar, incelemeleri sonucu yaptığı açıklamada, “65 araçlık bir filo devralan AKP yönetiminin tüm araç ve iş makinalarını kullanılamaz halde bırakmış olduğunu gördük” dedi.

Mehmet Şimşek tasarruf paketini açıkladı Mehmet Şimşek tasarruf paketini açıkladı

Yazar, “Şu anda tüm araçlar pert durumda ve hiçbir şekilde hizmet götüremiyoruz. Günlük temizlik işlerini bile biz geldikten sonra ivedilikle tamir ettirdiğimiz araçlarla yapmaya çalışıyoruz. Tam anlamıyla bir enkaz devraldık. Bu enkazı ayağa kaldırarak hizmet etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“AMAÇ ELİMİZİ KOLUMUZU BAĞLAMAK”

Yaptıkları incelemelerde araçların tamamına yakınının rutin bakım, muayene ve sigortalarının yapılmadığını belirten eş başkanlardan Uğur Kahraman ise “Böyle bir enkaz bırakmakla asıl amacın elimizi kolumuzu bağlamak, hizmet edemeyecek duruma getirmek olduğunu anlıyoruz. Ama biz halkımızın gücü ve desteğiyle tüm sorunları aşıp, yine halkımıza yakışır hizmetler yapacağız” dedi.

Editör: Bilal Kayaaltı