2000 sonrası SGK’lıları sevindiren bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan mağduriyeti çözeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada BTK’ye tepki gösterdi. SGK mağdurlarına gönderdiği cep telefonu mesajının BTK tarafından engellendiğini belirten Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoya “Erdoğan’ın zulmü ve yasakları varsa, benim de vicdanına güvendiğim halkım var. Beni ister sevin ister sevmeyin, ama bu videomu herkese yayın, gösterin, anlatın. EYT’den hakkını alamayanların ve sebebi ne olursa olsun bu ülkede mağduriyet yaşayan kim varsa hakkını geri vereceğim!” ifadelerini kullandı.

ADALET GELECEK, SGK MAĞDURİYETİ BİTECEK

Kılıçdaroğlu videoda şunları söyledi: “Meydanlarda, televizyonlarda, gazetelerde uygulanan ambargolarla milletimize ulaşmamız engelleniyor. Bugün EYT konusunda yapacaklarımızı anlatmak için kısa bir mesaj gönderdik. Ancak BTK, bu kısa mesajımızı engelledi. Halkımızla buluşmamıza, size sesimizi duyurmamıza tahammül edemiyorlar. O mesajda şunu söylemiştim, EYT’deki çifte standart sona erecek. SGK mağdurlarına adalet gelecek. 8 Eylül 1999’da sigortalı olan emekliliğe hak kazanıyor ama bir gün sonrasında sigortalı olan tam 17 yıl sonra emekli olabiliyor. EYT’deki bu adaletsizliği bitireceğim. Vatanını seven sandığa gelsin.”

“HERKESTEN BİR İSTİRHAMIM VAR”

Kılıçdaroğlu, “Bu videoyu izleyen herkesten bir istirhamım var” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu videonun altına videoyu indirebileceğiniz bir link bırakacağım. Şimdi herkes tüm rehberine bu videoyu göndersin. Saray’a inat tüm milletimize ulaşacağız. Unutmayın, birleşe birleşe kazanacağız.”

Editör: Bilal Kayaaltı