Kiliseye gelen kar maskeli iki kişi tarafından ateş açıldı. Açılan ateş sonucu da ayine katılanlar arasında bulunan Tuncer Murat Cihan adlı kişi hayatını kaybetti. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Sarıyer Büyükdere’de bulunan İtalyan kilisesine silahlı saldırı olayıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Olayla bağlantısı olduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

"Ekonomik krizden dolayı gelecek planı yapamıyorum" "Ekonomik krizden dolayı gelecek planı yapamıyorum"

POLİSLERİ TEBRİK ETTİ

İlerleyen saatlerde açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Bu sabah Sarıyer Santa Maria Kilisesi'nde Pazar ayini sırasında Tuncer Cihan isimli vatandaşımızın ölümüne neden olan 2 katil zanlısı yakalanmıştır. Failleri tespit edip yakalayan İstanbul Emniyetimizi ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımızın ailesine ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum" diye paylaşım yaptı.

İŞİD ŞÜPHESİ

Gece saatlerinde açıklama yapan Yerlikaya, Santa Maria Kilisesi'ndeki silahlı saldırıda zanlıların IŞİD'li olabileceği bilgisini vererek, "Gün boyu emniyet mensuplarımız 30'dan fazla baskın düzenledi. 47 şahıs gözaltına alındı. Biri Tacikistanlı diğeri Rusyalı olan bu zanlıların DEAŞ'lı olduklarını değerlendiriyoruz" bilgisi verdi.