Mezbahadan kaçan dana emlakçı dükkanında yakalandı. O sırada işyerinde bulunan Ahmet Korkmaz yaşadıkları karşısında şok yaşadı.

İLAÇLA UYUTULDU

Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde kesilmek üzere mezbahaya götürülen dana sahibinin elinden kurtularak kaçmaya başladı. Dana ve mezbaha görevlileri arasında kovalamaca yaşandı. Kaçan dana, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesine girdi. Burada park halindeki araçların arasında bekleyen danayı yakalamaya çalışan görevlilerin otomobillerin üzerine çıkması sonucu bazı araçlar zarar gördü. Buradan da kaçan dana, yaklaşık 1 kilometre koşarak Cumhuriyet Meydanı'ndaki bir emlakçı dükkanına girdi. Peşinden koşan mezbaha görevlileri, emlakçı dükkanındaki danayı ilaçla uyutarak dışarı çıkardı. Dana, mezbaha görevlileri tarafından caddede kesildikten sonra mezbahaya götürüldü.

“SAĞA, SOLA KAÇIŞMA OLDU”

Emlakçı Ahmet Korkmaz o anları şöyle anlattı,  “Kalabalık gördük, bize doğru geliyor. O arada baktım arabaların etrafında dana dolanıyor. Misafir havasında direkt içeri giriş yaptı. Herhâlde mezbahadan kaçmış, 1 kilometre öteden koşarak buraya geliyor. Dizim dükkanı güvenli buldu herhalde, bir heyecan havası yaşattı. Bizim de içeride ticaretimiz vardı, kendi aramızda böyle bir şey beklemiyorduk. Girince heyecan havası ile sağ sola kaçışma oldu bizde. Allah'tan zararımız olmadı” dedi.

Editör: Bilal Kayaaltı