Olay, Bursa’nın Osmangazi ilçesi Pınarbaşı Mahallesi 2. Kavaklı caddesi üzerinde bulunan otoparkta meydana geldi. Otoparkın güvenlik kulübesinin dışında bulunan klima motorunu gözüne kestiren 2 şüpheli; çekçek arabayla yanına geldi. Üniteyi söken hırsızlar,  arabaya yükleyerek kaçtı. Motorun  yerinde olmadığını fark eden K.Ç., durumu polis ekiplerine bildirdi.

KAMERALAR İZLENDİ VE YAKALDI

İhbar üzerine olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda güvenlik kamerası inceleyerek şüphelilerin T.Y. (42) ile İ.U. (46) olduğunu tespit etti. Görüntülerde, T.Y. ve İ.U.’nun ellerinde bulunan çekçek araba ile güvenlik kulübesine yaklaşıp cihazı yüklediği görüldü. Çekçek arabaya klima ünitesini yükleyen T.Y. (42), İ.U. (46) ve kimliği belirlenemeyen kişi, daha sonrasında taksiye binerek uzaklaştı. T.Y. ile İ.U. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerince yakalandı.

Haraç vermeyen adamın evine kurşun yağdırdılar! Haraç vermeyen adamın evine kurşun yağdırdılar!

İFADESİYLE ŞAŞIRTTI

Yakalanan şüphelilerin ifadeleri alındı. İ.U., verdiği ifadesinde, “Ben evden çıktığımda T. ile karşılaştık. T.’ın elinde çekçek araba vardı. Cadde üzerinde yürürken, tanımadığımız birisi bize ıslık çalıp çağırdı. ‘Ben bu üniteyi satın aldım, yardım eder misiniz’ dedi. Biz de yardım ettik, sonra tanımadığımız kişi taksiye binerek uzaklaştı” dedi.

Öte yandan, T.Y.’nin 25, İ.U.’nun ise 6 suç kaydı olduğu öğrenildi.

İfadeleri alınan şüpheliler, sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Bilal Kayaaltı