Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen günlerde "Tavizsiz tavrımız neticesinde ülkemizde sigara kullanımında az da olsa bir gerileme yaşandığını memnuniyetle müşahede ediyoruz" demişti.

2-40

Başkan Aydın'ın vesilesiyle gelen şifa; O çocuktan vefa ziyareti Başkan Aydın'ın vesilesiyle gelen şifa; O çocuktan vefa ziyareti

Odatv'nin özel haberine göre; İstanbul Sanayi Odası da (İSO), Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en büyük 500 şirketi belli oldu... İSO tarafından yapılan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'nın 2023 yılı sonuçlarına göre Philip Morris Sabancı A.Ş., JTI Tütün Ürünleri Sanayi A.Ş. ve TTL Tütün A.Ş. Türkiye'nin en büyük 500 şirketi arasında kendine yer buldu.

Kârlarını artıran tütüncülük şirketleri Philip Morris Sabancı A.Ş. 51., JTI Tütün Ürünleri Sanayi A.Ş. ise 92. sırada yer aldı. Philip Morris listede 21 sıra yükselirken, JTI Tütün Ürünleri 30 sıra birden yükseldi.

Yapılan son araştırmalara göre Türkiye’de, kişi başına düşen ortalama günlük sigara tüketim adedinin 17,1 ile dünya birincisi olduğu belirtildi. Bu rakamın Yunanistan’da 15.7, İsrail’de, 15.5, Japonya ve Avusturya’da 15.4 adet olduğu açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sigara kullanımında az da olsa bir gerileme yaşandığını memnuniyetle müşahede ediyoruz" ifadelerine rağmen Türkiye'nin sigara kullanımında hala zirvede olması ve tütüncülük şirketlerinin kârlarını artırması dikkat çekti.

Editör: Haber Merkezi