İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı’da, 5 top dondurmanın bin 50 TL olduğu iddiaları sosyal medyanın gündemine otururken, ünlü tatil merkezi yine pahalılıkla gündeme geldi. Alaçatı’ya gelen bazı vatandaşlar ise genel itibariyle tatil merkezinde fiyatların pahalı olduğunu söyledi.

Cv

Ünlü tatil merkezi Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı’da, 5 top dondurmanın fiyatının bin 50 TL olduğu iddiası sosyal medyada viral oldu. Yapılan bu paylaşım sonrası Alaçatı yine pahalılıkla gündeme gelirken, gözler Kurban Bayramı’nda 1 milyonun üzerinde kişiyi ağırlamaya hazırlanan tatil merkezine çevrildi.

Söz konusu işletme sahibi Ömer Gökdoğan, kendini savunarak, bir top dondurmanın 70 TL’den satışının yapıldığını söyledi. Gökdoğan, hesabın bin 50 TL değil, 700 TL olduğunu öne sürdü. 3 kişinin iş yerine geldiği ifade eden işletme sahibi, bu kişilerin 3 ekstra fiyatlı külah, biri Antep fıstıklı 7 top dondurma aldığını söyledi.

Artan vergilere isyan etti; Düzenleme yapılmalı Artan vergilere isyan etti; Düzenleme yapılmalı

Paylaşımdan sonra zor durumda kaldıklarını, vergi memurlarının ziyarete geldiğini ifade eden Gökdoğan, özel olarak hazırlanan bir külahtan ekstra ücret alındığını söyledi. Gökdoğan, "Şimdi o arkadaşlar biraz abartmışlar. Onların mizacı öyle, bazı yerlere gidip yüksek meblağ fiyat ödüyorlar. Burayı da işte yüksek meblağ gibi gösterdiler. Bayağı bir dondurma seçtiler. Zaten hepsi büyük külah da aldı. Bir külahın ekstra 70 lira ücreti var, diğer külahın ekstra ücreti yok. Zaten fiyat listemiz var. O arkadaşlar büyük külahta aldılar. Antep fıstıklı aldılar ki Antep fıstığı bakın şurada 140 lira yazıyor. Zaten işin gerçeği toplam fiyat bin 50 TL değil, 700 lira; yani 3 kişi dondurmayı 700 lira aldılar. Bence fiyat çok abartıldı,; sosyal medyada olsun, diğer yerler olsun büyütüldü. Saçma sapan bir hal aldı" dedi.

Editör: Haber Merkezi