Büyükataman, MHP olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı olan 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri ’ne büyük bir hassasiyet, olağanüstü bir titizlik ile hazırlandıklarının altını çizdi. Toplantıda, Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, MYK Üyesi Fevzi Zırhlıoğplu, MDK Üyesi Muhammet Tekin ve İl Başkanı Cihangir Kalkancı hazır bulundu.

Yaşanan hayat pahalılığı ve ekonomik krizle ilgili konuşmayan MHP’li Büyükataman, vatandaşın sorunlarını dinlemeye devam ettiklerini söyledi.

“AZİZ MİLLETİMİZ EN GÜZEL CEVABI VERECEK”

“Cumhur İttifakı olarak atılan bu tarihi adımlara ve Türkiye’nin yükselişine karşın; FETÖ’sü, PKK’sı, CHP’si İP’i altılı masa etrafında birleşmiş, sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla alçakça algı operasyonları yapmaktadır” ifadelerini kullanan Büyükataman, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ‘’Sosyal Medyaya Herkes T.C Kimlik Numarası ile Girsin’’ önerisine, hep bir ağızdan, ortak bir dil ile karşı çıkmalarının sebebi budur. Sosyal medya üzerinden kimliği belirsiz hesaplarla milletimiz arasına yalan ve fitne saçanlara, itibar suikastları ile gündemi meşgul edenlere karşı yapılacak düzenlemeye Zillet ortaklarının karşı çıkması manidardır. Türkiye Cumhuriyeti, dünyada ve bölgesinde kimsenin göz ardı edemeyeceği kadar önemli ve güçlü bir ülkedir. Bu ülkenin gündemine ve Türk milletinin zihnine sosyal medya ile hükmedeceğini sananlar en güzel cevabı aziz milletimizden alacaktır” diye konuştu.

“ZAFERE ULAŞACAĞIZ”

İsmet Büyükataman, ilkini 4 Eylül’de Sivas’ta yaptıkları “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” mitingiyle ilgili olarak, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te yeniden seçilmesi için çalışacak ve Cumhur İttifakı’nın TBMM’de anayasa değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşmasının önemini her vatandaşımıza anlatacağız. Bu hayati süreçte tahriklere kapılmadan, saldırı ve sabotajlara teslim olmadan, ilkelerimiz ve inançlarımıza sımsıkı sarılarak kutlu mücadelemizi Allah’ın izniyle zafere ulaştıracağız” dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR"

Seçimlerin zamanında yapılacağına dikkat çeken Büyükataman, “Türkiye’nin tam bağımsızlık yolunda istikrarlı ve tavizsiz bir şekilde ilerlemesini sürdürmenin yolu, 2023 seçimlerinden geçmektedir. Milli meselelerdeki kararlı duruşumuzu, 15 Temmuz 2016 gecesi temeli bizzat Türk milleti tarafından atılan Cumhur İttifakı ile güçlendirerek dünyada ve bölgemizde yaşanan olağanüstü durumlarda dahi istikrarımızı sürdürmekteyiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişle birlikte ülkemiz, geçmişte yaşanan kısır tartışmalardan, istikrarsız hükümetlerden ve sonu gelmeyen siyasi kavgalardan kurtulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile her geçen gün büyümekte, bölgesinde güç sahibi olmakta, küresel meselelere yön veren ve çözüm üreten devlet olarak bir yıldız gibi parlamaktadır.”

Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını kaydeden İsmet Büyükataman,

“Cumhur İttifakı yönetimindeki Türkiye artık eski Türkiye değildir. Dünyada ve bölgesindeki meselelerde kaderine mahkûm şekilde sessizce bekleyen, istikameti, sözde müttefik batılı devletlerin zihinlerinde şekillenen bir Türkiye artık yoktur.

Ülkemiz Cumhur İttifakı ile birlikte, kendisine yönelen tüm tehditlere misliyle karşılık vermekte, asli çıkarlarını kendi iradesi ile savunabilmektedir. Zillet ittifakı, fonlarla şişirilen medyası aracılığıyla Türk Devleti’nin mücadelesine mani olmak istese de, Türkiye’nin Cumhur İttifakı’yla attığı adımlar Türk Milleti’nin zihnine kazınmıştır. Türkiye’nin desteğiyle Karabağ’daki 30 yıllık işgal sona ermiş, Azerbaycan ordusu muzaffer olmuştur. Terörle mücadeledeki kararlılık sayesinde ülkemizde, Suriye’de ve Irak’ta terör örgütlerinin inlerine girilmiş, şehitlerimizin hesabı sorulmuştur.Doğu Akdeniz’deki enerji kaynakları üzerinde olan haklarımız tüm batılı ülkelerin tehditlerine rağmen korunmuş ve hala korunmaktadır” şeklinde ifadeler kullandı.

“ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Büyükataman sözlerini şöyle sürdürdü, “Ülkemiz Rusya-Ukrayna savaşında tarafsızlığımızı korumuş, tahıl koridorunu açarak gıda kıtlığından milyonlarca insanın olumsuz etkilenmesine engel olmuştur. Biliyoruz ki Türk Milleti kararlı duruş, yüksek şuur ve sarsılmaz inanç ile ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozacaktır. Taahhüt ediyoruz ki Türk Milleti’nin istikbaline gölge düşürmek isteyenlere ve istiklaline düşman olanlara karşı, Cumhur İttifakı olarak sonuna kadar mücadele edeceğiz. 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin Türk milleti için hayati önem taşıdığının bilinci ve milletimizden aldığımız güç ile çalışıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına sarsılmaz bir kararlılıkla hazırlanıyor ve tüm vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Önümüzde seçime kadar olan süreçte de Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatları ve belirlediği stratejik hedeflerimiz doğrultusunda; Bir gönül seferberliği halinde “Adım Adım 2023” çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. İlkini 4 Eylül’de Sivas’ta gerçekleştirdiğimiz “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı toplantılarımızda aziz milletimizle kucaklaşacak ve büyük bir şevk ile hedeflerimize ilerleyeceğiz. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te yeniden seçilmesi için çalışacak ve Cumhur İttifakı’nın TBMM’de anayasa değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşmasının önemini her vatandaşımıza anlatacağız.Bu hayati süreçte tahriklere kapılmadan, saldırı ve sabotajlara teslim olmadan, ilkelerimiz ve inançlarımıza sımsıkı sarılarak kutlu mücadelemizi Allah’ın izniyle zafere ulaştıracağız” dedi.

“SOSYAL MEDYAYA DENETİM ŞART”

Sosyal medyanın denetim altına alınması gerektiğini ifade eden Ataman, Genel Başkan Devlet Bahçeli ile yaptıkları toplantıda da bu konunun elzem olduğunu dile getirdiklerini ifade etti. Ataman, "Son gelişmeler göstermiştir ki sosyal medyanın denetim altına alınması şarttır. İnsanların özel hayatlarının siyaset malzemesi yapılması vahim bir ahlaksızlıktır. Siyaset hizmet değil hizip üretirse altından kalkması çok zordur. Toplumsal huzurumuzun yanında birlik ve güvenliğimiz sosyal medyanın dipsiz kuyularında tahrip edilemeyecektir" diye konuştu.