14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Habertürk yazarı  Alçı, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu çevresinin bu yoruma karşı, "50,2’ye karşı 49,8 olsa haklısınız ama diğer taraf 45’lerde kalacağı ve arada beş puandan fazla fark olacağı için hiçbir huzursuzluk olmaz" yanıtını verdiğini söyledi.

İşte Nagehan Alçı’nın o yazısı:

"Hem AK Partililer hem de CHP’liler anlaşmış gibi aynı söylemi tekrarlıyorlar. Bu varsayım tamamen yanlış. Kimin 50,2 aldığı açıklanırsa açıklansın 'Aslında 50’yi geçemediler, hile var' denecektir. Ortalık karışacaktır. Kimse aradaki farka falan bakmaz. Günümüzün aşırı politikleşmiş ve polarize olmuş Türkiye toplumu doğru tahlil edilmeli.

2008 öncesi ve sonrası için hesaplama yapıldı EPT’lilere müjde geldi! Prim eksik olanlar için adım atıldı 2008 öncesi ve sonrası için hesaplama yapıldı EPT’lilere müjde geldi! Prim eksik olanlar için adım atıldı

Türkiye artık 'Aman o iki haftayı yaşamayalım' başlıklı saçma sendromdan kurtulmalı. Başkanlık sistemi ile yaşayıp ikinci turu yaşamayan toplum neredeyse yok.

Bilakis seçim 28 Mayıs’a kalsa hiçbir ekstra gerilim olmayacağını düşünüyorum. Hatta o 2 hafta içinde bir sürprizle Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yan yana gelse bile şaşırmam.

Ayrıca 28 Mayıs’ta kim kazanırsa kazansın tartışmasız en az (52-48) gibi salt çoğunluk çıkacaktır. Görünen manzara net. O zaman hiçbir tartışma yaşanmadan mükemmel bir süreç yaşanacaktır."

ALÇI'NIN YAZISI İÇİN TIKLAYIN: https://bit.ly/3pr7i5n