Muharrem İnce’ye yapılan kaset kumpası ve rüşvet iddiaları siyasetin gündemine bomba gibi düştü. İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini açıkladı. Memleket Partisi’ne oy istedi.

Tarihi seçime günler kala AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise,  Esenyurt Sivil İnisiyatif Platformu ile bir araya geldi. Gündemi değerlendiren Kurtulmuş, Deniz Baykal’a yapılan kaset kumpasını hatırlattı, CHP’ye bir kez daha tepki gösterdi.

ŞİDDETLE KINIYORUZ

Her türlü kaset kumpaslarını reddettiklerini söyleyen Kurtulmuş,  “Her türlü kaset meselesini şiddetle telin ettiğimizi, peşin peşin bir kere daha söylüyoruz” Biz dün de, bugün de, yarın da siyaseti, siyaset dışı yollarla bir şekilde şekillendirmeye çalıştıran, hele hele ahlak dışı birtakım böyle kasetlerle vesaire siyaseti yönlendirmeye çalışan anlayışı ediyoruz. Bunun zararlı, huzur bir siyaset mikrobu olduğunu çok açık şekilde ifade ediyoruz. Siyasetin yolu açıktır. Siyaset er meydanıdır. Meydanlara çıkarsınız. Milletinizle konuşursunuz. Rakipleriniz ve fikri mücadele yaparsınız. Rakiplerinizle, projelerinizi yarıştırırsınız. Ama böyle yalan yanlış yollara, kötü yollara saparak siyaseti zehirlemezsiniz. Biz bu anlamda bundan sonraki süreçte de siyasetin zehirleme anlamı taşıyacak her türlü kaset meselesini şiddetle telin ettiğimizi, peşin peşin bir kere daha söylüyoruz. Bu yollara sapanların ne hedeflediklerini böylece ne elde edebileceklerini de milletimizin takdirine bırakıyoruz” diye konuştu.

Editör: Bilal Kayaaltı