Işıklar Askeri Lisesi'nin öğrencisi olarak 4 yıl boyunca eğitim gören 1983 mezunları,  özel günün, bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Buluşma programı, mezunların eşleri ve aileleriyle birlikte okulun içtima alanında gerçekleşti. Bursa’da güzel anılar biriktiren,  eski günleri anımsatan bu buluşmada, mezunlar 40 yıl sonra okulda yoklama alındıktan sonra saygı duruşunda bulundular ve İstiklal Marşı'nı okudular. Ardından, okullarının marşını coşkuyla seslendirdiler.

AİLELERİ DESTEK OLDU

Emekli Tuğgeneral Hakan Yiğittürk, içtima alanında toplanan devre arkadaşlarına hitap ederek, 40 yıl önce farklı köylerden ve şehirlerden gelerek Işıklar Askeri Lisesi'nde eğitim aldıklarını ve bu süreçte sıkı bir dostluk kurduklarını belirtti. Yiğittürk, "Hepimiz birbirimizin kardeşi olduk. Zorlu günlerde birbirimize destek olduk, birbirimizi koruduk ve gözetledik" dedi. Ayrıca, mezunların eşleri ve çocuklarının da aileleri olarak bu yolculukta büyük destek sağladığını ve benzer fedakarlıkları gösterdiklerini vurguladı.

Buluşma sonrasında, mezunlar eski günleri hatırlayarak, Işıklar Askeri Lisesi'nin yemekhanelerinde keyifli bir akşam yemeği yediler ve okulun çeşitli bölgelerini ziyaret ederek nostaljik anılarını tazelediler.

Vicdansızlığın böylesi, çocukları ve karısı terk etti! Vicdansızlığın böylesi, çocukları ve karısı terk etti!

Editör: Bilal Kayaaltı