Türkiye’nin farklı kentlerinden yükledikleri ihracat yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek için Kapıkule Sınır Kapısında sıra bekleyen tır sürücüleri, zamanlarını gümrüklerde ve yollarda geçirerek ailelerinden uzakta Ramazan Bayramı sevincini meslektaşlarıyla yaşadılar.

İhracat kahramanları tır sürücüleri, Ramazan Bayramı’nı tır dorselerinde bulunan yemek dolaplarında hazırladıkları yiyeceklerden ve demledikleri çaydan meslektaşlarına ikram etti.

“HÜZÜN ÇOK, AİLE YOK, TEK TESELLİ MESLEKTAŞLARIMIZ”

Ramazan Bayramı’nı ailesinden uzak Kapıkule Sınır Kapısı’nda geçirdiğini ifade eden tır şoförü Levent Güngör, sevdiklerinin bayramını telefondan arayarak kutladığını belirleterek, “Bugün oğlum ile telefonda görüştüğümde bana baba neredesin diye sorduğunda yollarda olduğumu söyledim. Ailemden uzakta bayramı geçirmek zor oluyor ama işimiz bu. Genellikle bayramları ailemden uzakta geçirmek zorunda kalıyorum. Araçlarımız yüklü durumda olduğu için bir şekilde bu yüklerin teslim edilmesi gerekiyor. Gittiğimiz yerlerden de yükümüz alıp Türkiye’ye dönmemiz gerekiyor. Bir şekilde bu işimizi devam ettirmeliyiz. Hüzün çok, çünkü aile yok, tek tesellimiz meslektaşlarımız” dedi.

“ÇOCUKLARIMLA KUCAKLAŞMAYA HASRETİM”

İstanbul’dan yükünü yüklediğini ve Romanya’ya götüreceğini vurgulayan tır sürücülerinden Salih Taşlıbıyık ise, “Biz tır şoförleri olarak bayramları pek evimizde geçiremiyoruz. Ya Bismillah dedik ve kısmetimiz nereye kadar ise oraya kadar gideceğiz. Romanya’ya gidip yükümüzü teslim edeceğiz. Bugünde sevdiklerimizi telefondan görüntülü arayarak bayramlarını kutladım. Ailemle, bayramlaşmak, çocuklarımıza sarılıp birlikte  kahvaltı yapmayı hayal ediyorum ama durum bu. Bizde tır dorsesi bölümündeki yemek dolaplarında kahvaltımızı yapıyoruz. Gurbetteyiz, belli olmuyor her zaman ailemizle birlikte bayrama denk gelemiyoruz” diye konuştu.

Memur maaşlarına yüzde 50'nin üzerinde zam yapılacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Temmuz'da farklar yatacak Memur maaşlarına yüzde 50'nin üzerinde zam yapılacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Temmuz'da farklar yatacak