Yurtdışına kaçarken gözaltına alındıktan sonra tutuklanan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan davasında yeni bir gelişme yaşandı.  Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı'nın görevlerinden uzaklaştırıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar’ın  görev yaptığı İstanbul Anadolu Adliyesi’nde para karşılığında erişim engelleme ve tahliye kararları verildiğini öne sürmesinin ardından, Ayhan Bora Kaplan suç örgütü kapsamında polisler hakkında Ayhan Bora Kaplan'ın avukatı ile görüştükleri ve İzmir'e giderek orada yemek yedikleri iddia edildi.

İçişleri Bakanlığı bu iddiaların açıklığa kavuşturulması için üç emniyet müdürünün görevden uzaklaştırıldığı duyuruldu.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şöyle: "Ankara’daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyada yer alan iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişlerince, soruşturmanın selameti açısından Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı görevlerinden uzaklaştırılmışlardır."

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında flaş gelişme Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında flaş gelişme

Editör: Bilal Kayaaltı