Dilenciler için zabıtayı arayan esnaf, ‘O konuyla ilgilenmiyoruz, lütfen polisi arayın’ cevabıyla karşılaşıyor. Polisi arayan aynı esnaf bu kez, ‘Biz dilenciye bakmıyoruz, zabıtayı arayın’ ifadeleriyle karşılaşıyor. Polis ve zabıta birbirine pas ata dursun dilenciler, elde ettikleri hasılatla  bayram ediyor. Bursa'nın Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren ve günde yaklaşık 20 bini yabancı turist olmak üzere yaklaşık 40 bin kişinin ziyaret ettiği AVM’ler civarında cereyan eden olumsuzluklara kimse ses çıkarmıyor. AVM’nin ön tarafındaki Cafe restoranların çevresini mesken tutan dilenci ve madde bağımlıları maalesef çok tatsız olaylara sebep oluyor.

KESİCİ ALETLERLE TEHDİT EDİYORLAR

Bursa Valisi Demirtaş: Barakfaki bölge ekonomisine katkı koyuyor Bursa Valisi Demirtaş: Barakfaki bölge ekonomisine katkı koyuyor

Derdini Bavulhaber’e anlatan çevre sakini esnaflar, ‘Kendilerini uyaranları, yanlarında taşıdıkları kesici aletlerle tehdit eden bu şüpheli ve organize olan kişilere müdahale için maalesef mevki bulamıyoruz. Gerek Nilüfer Belediyesi gerekse de Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerini aradığımızda, ‘Bizim yetkimiz yok. Polisi arayın’ cevabına muhatap kalıyoruz. Polis ekibi talep ettiğimizde haliyle, ‘Biz dilencilere müdahale edemiyoruz, o işe zabıta bakıyor’ ifadeleriyle sarsılıyoruz. Velhasıl Bursa Kapalıçarşı ve Heykel’den ibaret olmadığını, günde 25 bin turistin gezdiği, yiyip içtiği bir semtte sabit bir polis ve zabıta ekibinin olmamasını Kültür, tarh ve turizm kenti Yeşil Bursa’ya yakıştıramıyoruz. Tedbir alınması için acaba ne bekleniyor çok merak ediyoruz. Bursa’nın Manhattan’ı olarak bilinen Odunluk Mahallesi civarında Allah korusun bir can kaybına yol açacak olumsuzluğun önüne lütfen geçilsin. Polis ve zabıtanın ‘bize ne’ tavrını sizin takdirinize bırakıyoruz. Tedbir alınması için illa kan mı dökülsün’ diye serzenişte bulunuyor.