AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Recep Altepe'yle bir görüşme yapmıştı. Ala'nın doğru hamlesi ve Altepe ismini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletmesinin ardından atama gerçekleştirildi.  

Bursa Büyükşehir Belediyesi başkanlığı görevini 30 Mart 2009 - 23 Ekim 2017 tarihleri arasında yürüten Recep Altepe, Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın isteği üzerine istifa etmişti. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde yaşanan gelişmeyle Altepe, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yardımcılığına getirildi.

Erdoğan'dan enflasyon çıkışı Erdoğan'dan enflasyon çıkışı

Milli Görüş’ün Bursa’da önemli isimlerinden olan, Yıldırım ve Büyükşehir Belediye meclislerinde ve 2004 yılı yerel seçimlerinde AK Parti’den Osmangazi Belediye Başkanlığına seçilen Altepe, 29 Mart 2009 yılı yerel seçimlerinde ise AK Parti’den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 23 Ekim 2017 tarihine kadar başkanlık görevini yürüten Altepe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine istifa etmişti.

HEYECAN MEYDANA GETİRDİ

Recep Altepe’nin AK Parti’de aktif göreve getirilmesi Bursa teşkilatlarında doğru bir hamle olarak değerlendirildi.  Bilindiği gibi Altepe, Balkanlarla ilgili hassasiyeti olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Osmanlı eserlerinin restorasyonu ve ayağa kaldırılmasında önemli rol oynamaya devam ediyor. Altepe,  Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk gibi ülkelerde çok seviliyor.

Altepe’nin ismi, İYİ Parti Bursa’nın büyükşehir belediye başkan adayları arasında konuşuluyordu.

Editör: Bilal Kayaaltı