MSB, uzman erbaş alımı için başvuru sürecini başlattı ve başvuru kılavuzu ile başvuru ekranını erişime açtı. İşte, MSB 25 bin uzman erbaş alımı başvuru şartları ve tarihleriyle ilgili detaylar.

Hastane bahçesinde silahlı saldırı; Yaralılar var Hastane bahçesinde silahlı saldırı; Yaralılar var

Erbas2

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2024 Yılı (2024/2 Dönem) Uzman Erbaş Temini Başvuru Kılavuzu yayımlandı ve başvurular 03.06.2024 saat 11.00’dan 30.06.2024 saat 23.59’a kadar yapılabilecek. Başvurular, E-Devlet ekranı üzerinden gerçekleştirilecek ve belirtilen tarihler arasında yapılması gerekiyor.

25 bin uzman erbaş alımı başvurusu için belirlenen kontenjan, “piyade, tank, topçu, hava savunma, istihkam, muhabere, ulaştırma, bakım, ikmal, mühimmat, sıhhiye ve veteriner” sınıflarında olacak. Ancak başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Ayrıca, görevdeyken başvuru yapan sözleşmeli erbaş ve erlerden, belirlenen hizmet yılını dolduranların adaylıkları sonlandırılacak. MSB 25 bin uzman erbaş alımı için başvuru yapacak adayların başvuru kılavuzunu incelemesi ve başvuru şartlarını dikkatle takip etmesi gerekiyor. Bu şekilde başvuruların doğru ve geçerli olması sağlanacak.

Editör: Bilal Kayaaltı