Gazze kasabı olarak tarihe geçen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, verdiği emirle bebek, çocuk, kadın ayırmadan katliam yapılıyor. Yaşanan vahşete sessiz kalmayan  SP Bursa İl Başkanı Ali Osman Karahan, Bursa Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı, Cumhuriyet Başsavcılığına İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunu içeren dilekçeyi verdi.

Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Ali Osman Karahan,  işgalci Siyonist İsrailli yetkililerin 1947 yılından bugüne verdiği talimatlar doğrultusunda, Filistin topraklarının büyük bir bölümünü işgal edildiğini,  sistemli şekilde Filistinli masumların katledildiğine dikkat çekti.

“MEŞRU MÜDAFA HAKLARINI KULLANIYORLAR

İşgalci İsrail'in sistemli şekilde katliam yaptığını ifade eden Karahan “Özellikle Gazze’de İsrail tarafından 16 yıldır devam eden kuşatma sonucu tüm insanlığın gözü önünde masum kadınlar, çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere iki buçuk milyon insan gıda, su, ilaç, tıbbi gereçler, akaryakıt ve enerji kaynakları gibi temel ihtiyaçlardan mahrum bırakılmıştır. Bölge adeta ablukaya alınarak açık hava hapishanesine çevrilmiştir. 7 Ekim 2023 tarihinde ağır ambargo ve abluka altındaki Gazze’de yaşayan Filistin halkı işgal edilen topraklarını  Siyonist İsrail'den geri alabilmek ve meşru müdafaa haklarını kullanarak direnişe geçmiştir. Siyonist terörist İsrail , uyguladığı ablukayı artırmakla kalmamış, İnsanlığa karşı suçların en ağırlarını masum sivillere, çocuklara ve kadınlara karşı işlemiştir. Bunun da ötesinde Siyonist İsrail yetkililerinin verdiği talimatlar doğrultusunda işgal ettiği Filistin topraklarında , masum sivil halka karşı büyük bir ambargo ve kuşatma uygulamıştır. Sistematik hale gelen bombardımanlarla Gazze halkına insani yardımların ulaşmasını engelleyerek soykırıma varacak derece büyük bir insanlık suçu işlemiştir. Siyonist İsrail’in insanlık dışı saldırıları sonucu öldürülen canların 1500'den fazlası ne yazık ki çocuklardır.

ÇOCUKLARI KATLEDİYOR

Filistin'deki masum insanlar acılarını yaşayamadan, paylaşamadan başta Batı Şeria ve Kudüs olmak üzere çocuk katili devlet sıfatını alan İsrail'in haksız tutuklamalarına ve işkence eylemlerine maruz kalmışlardır. İşgalci İsrail güçleri, tarafından 7 Ekim 2023 tarihinden itibaren işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlediği saldırılarda 3 bin 785 kişi hayatını kaybetmiştir. 3.785 kişiden 1524'ünün çocuk 1000'inin ise kadın ve diğerlerinin de masum sivillerden olduğu anlaşılmaktadır. Terörist İsrail'in saldırılarında yaralanan kişi sayısının 12 bin 493 olduğunu yaralılardan 3 bin 983'ünün çocuk, 3 bin 300'ünün ise kadın olduğunu anlaşılmaktadır” dedi.

“KATİLLER CEZALANDIRILSIN”

Sahte rapor çetesine operasyon Sahte rapor çetesine operasyon

 Ali Osman Karahan, sözlerini şöyle sürdürdü,  "Bu eylemler açık ve inkâr edilemez bir soykırım ve insanlığa karşı suçtur. Siyonist İsrail güçleri tarafından tüm insan haklarına saldırılmış, savaşta dahi uygulanması gereken en temel hukuk kurallarına aykırı hareket edilmiştir. En şiddetli hava saldırıları ile hastaneler bombalanmıştır. Tüm dünyanın gözü önünde olan bu vahşet, insanlığa, topluma karşı işlenen, suçlara karşılık Saadet Partisi olarak hukuksal bir mücadeleyi başlatıyoruz. Siyonist İsrailli yetkililer tarafından , masum insanlara karşı canice işlenen bu terör suçlularını işleyen ve  destekleyen tüm şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Ülkemizin ulusal yayın organlarında, uluslararası haber ajanslarının tamamına yakınının yazılı, sesli ve görsel yayınlarında; Devletlerin, uluslararası kuruluş ve örgütlerin yazılı ve görsel ifade, beyan, kınama ve yardım çağrılarında şüphelilerin söz konusu insanlık dışı suçları kasti işledikleri ortada olup bu hususlara yönelik delil sunmak izahtan uzaktır. Bu cihetle şüpheliler hakkında soruşturma ve kovuşturulma yapılması elzemdir. Suç duyurumuz neticesinde gerekli soruşturmanın yapılması ve hukuk çerçevesinde faillerin en şedit şekilde cezalandırılmalarını talep etmekteyiz. Saadet Partisi olarak yaptığımız basın açıklamamıza katılan, mazlum Filistin halkının yanında olduğunu gösteren siz değerli katılımcılara saygılarımı ve selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.