Nisan ayındaki yağışlar, Mayıs'ta da etkisini gösterdi, Barajlar doldu, nehirler taştı. 

Süper destek açıklandı! Annelere ve anne adaylarına müjde verildi Sigorta yapılacak, 6 farklı destek duyuruldu Süper destek açıklandı! Annelere ve anne adaylarına müjde verildi Sigorta yapılacak, 6 farklı destek duyuruldu

Sakarya nehrinde suyun rengi değişti. Yoğun yağışlar akarsulardaki su debisini arttırırken, göl ve barajlarındaki seviyeler de yükseldi.

Bilecik'ten de geçen Kızılırmak ve Fırat nehirlerinden sonra toplam 824 kilometrelik uzunluğuyla Türkiye'nin üçüncü en uzun nehri olan Sakarya Nehri’nde yaşanan su artışının yanı sıra suyun renginde de yaşanan değişiklik dikkat çekti.

Yağışların ardından su debisindeki yaşanan artış toprak aşınmasına neden oldu. Aşınan toprağın nehir suyuna karışması ile birlikte nehir yoğun bir kahverengi olarak akmaya başladı. Eskişehir'in Çifteler ilçesi yakınlarında doğan, Sakarya, Bolu, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Bursa, Kütahya, Konya ve Afyon gibi şehirlerin il sınırlarından geçerek Karadeniz’e dökülen nehrin rengi Bilecik'te vatandaşların ilgisini çekti.