Osmangazi Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerle bir araya gelen BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız yaptığı konuşmada kursiyerlere kendilerini yetiştirmeleri yönünde uyarılarda bulundu. Halk Eğitim Merkezi’nde verilen eğitiminin devamı olarak kendini geliştirmek isteyen kursiyerlere bebe çocuk konfeksiyonu sektörü olarak kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirten Başkan Ömer Yıldız, nitelikli elemanların bebe çocuk sektöründe işsizlik sorunu yaşamadığını kaydetti.

'İŞİNİ İYİ YAPANLARA İHTİYAÇ VAR'

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi’nin sektöre kalifiye eleman kazandırma ve temel eğitimlerin verilmesi konusunda çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Yıldız, “Pandemi süreci birçok sektörü olduğu gibi bizi de etkiledi. Bu zor döneme rağmen sektörümüzde kendini geliştirmiş, nitelikli eleman ihtiyacımız oldukça fazladır. İşini iyi yapan makineciye her zaman için bizim ihtiyacımız var. Burada aldığınız eğitimi çok iyi bir şekilde özümsemeli ve sektörün ihtiyacı olan nitelikli eleman haline gelmelisiniz. Bizim yegâne ihtiyacımız yetişmiş eğitimli elamandır” dedi.

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse de BEKSİAD Yönetim Kurulu Üyelerini kursiyerleriyle buluşturmaktan ve eğitim merkezinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Gerçekleştirilen ziyarete, BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman Faruk Yılmaz, Başkan Yardımcısı Sedat Şengül ile Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bayezit katıldı.