Sapıklara polisten kaçamadı, müstehcen görüntüleri satışını yapanlara Eskişehir merkezli operasyon düzenlendi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan ve Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından Eskişehir merkezli olarak Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Balıkesir, Bolu, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin ve Nevşehir'de eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda, internet üzerinden çocukların istismar edildiği müstehcen görüntüleri sattığı tespit edilen K.B. yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca K.B. isimli şüphelinin banka hesaplarına çocuklara ait müstehcen görüntüleri satın almak amacıyla para gönderdiği tespit edilen 23 şüpheli de düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı.

ÇOCUKLAR İSTİSMAR EDİLDİ

Şahıslara ait evlerde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital materyallerde, çocukların istismar edildiği çok sayıda müstehcen görüntü bulunduğu tespit edildi.

19 KİŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 4’ü savcılık ifadelerinin ardından, 1’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İçlerinde çocuklara ait müstehcen görüntülerin satışını yaptığı tespit edilen K.B.’nin de bulunduğu toplam 19 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bursa'da merdivenden düşen çocuk öldü! Bursa'da merdivenden düşen çocuk öldü!